REKLAMI GEÇ

Çal Belediyesi’nde bir taşla iki kuş

Çal Belediyesi’nde bir taşla iki kuş

Çal Belediyesi bünyesinde kurulan tekstil atölyesi, hem kadınların iş yaşamına katılmasında etkili oluyor, hem de belediyenin kıyafet ihtiyaçlarını karşılıyor. Tam kapasite ile üretim yapan kadınlar, diğer belediyeler ve özel şirketler de hizmet vererek, ekonomiye katkı sağlıyor.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 11 Ocak 2016 Pazartesi, 15:06

Çal Belediyesi bünyesinde kurulan Yeşil Çal Tekstil Atölyesi, burada çalışan 9 kadın için umut oldu. Selcen Mahallesi’nde faaliyet yürüten atölyede görev alan kadınlar hem aile bütçelerine katkı sağlıyor, hem de belediyenin kıyafet ihtiyaçlarını uygun maliyetlerle karşılayarak, Çal Belediyesi’ne destek sağlıyor.

EMEKLERİNE SAĞLIK
Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan, tekstil atölyesinde sadece işçi kıyafetlerinin değil flama ve bayrak gibi tekstil üzerine ne gerekliyse dikildiğini blirterek, “Özel olarak imal ettirilen ve personelimizin hem soğuktan korunmaları için hem de görsellik açısından daha göz alıcı şekilde olmaları açısından yapılmış kıyafetler i dağıttık. Ben personelimize çok teşekkür ediyorum. Gece gündüz, sıcak soğuk demeden vatandaşlarımızın hizmetine koşuyorlar. Ayrıca tekstil atölyesinde çalışan bayan kardeşlerimde son beş aydır canla başla çalışıyor. Onlarında emeğine sağlık” diye konuştu.

cal-tekstil-atolyesi-icc

MARKA YARATMAK İÇİN YOLA ÇIKTIK
Marka gömlek dikme hayali ile yola çıktıklarını belirten Yeşil Çal Tekstil Atölyesi Müdürü Birsen Yılmaz ise, birçok belediyeye işçi kıyafetleri diktiklerini, kadın kıyafetleri de dikeceklerini söyledi.

cal-tekstil-atolyesi-iccc

Yılmaz, “Burada çalışana kadınlar çok marifetli. Onlara teşekkür ediyorum. Gece gündüz demeden çalıştılar. Bugünde belediyemizin kışlık personel kıyafetlerini tamamladık” diye konuştu.

cal-tekstil-atolyesi-ic

SAYIYI DAHA DA ARTIRACAĞIZ
Öncelikli hedeflerinin kadınlara meslek edindirmek olduğunu ifade eden Çal Belediye Başkan Yardımcısı Adnan Tatar da, “Gömlek markası oluşturmaktı amacımız. Fakat üretilenler hayallerin üzerine çıktı. İşçi kıyafetleri ve modeller konusunda atölyemiz büyük işler başardı. Hedefimiz bundan sonra kadın kıyafetleri de dikmek. İhracaat için de girişimlerimiz var. Konfeksiyona yavaş yavaş geçiş yapmayı düşünüyoruz. Başka girişimcilerin bu yaptığımızı örnek alıp daha güzel şeyler ortaya koymalarını sağlamak istiyoruz. Şuan atölyede dokuz bayan çalışıyor. Bunu sayıyı daha da artırmak istiyoruz” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

ÇalSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
17 Haziran 2024 Pazartesi 16 36Sıcak
18 Haziran 2024 Salı 17 38Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
19 Haziran 2024 Çarşamba 17 37Sıcak
20 Haziran 2024 Perşembe 17 38Sıcak
21 Haziran 2024 Cuma 17 36Sıcak