REKLAMI GEÇ

Çameli’de yatırımlar hız kazandı

Çameli’de yatırımlar hız kazandı

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Büyükşehir Belediyesi’nin Çameli İlçesi’nde gerçekleştirdiği yatırımları inceledi. Başkan Zolan, Kalınkoz Mahallesi’ndeki yeni itfaiye binası açılışının da gerçekleştiği programda otogar ve Hayri Dev Kültür Merkezi inşaatını da yerinde inceledi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 29 Eylül 2017 Cuma, 14:18

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Büyükşehir Belediyesinin yatırımlarını incelemek ve vatandaşlarla bir araya gelmek için Çameli ilçesini ziyaret etti. Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan, Büyükşehir Belediyesi DESKİ Genel Müdürü Mahmud Güngör, Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gökoğlan ve Ali Aydın ile beraberindekilerin eşlik ettiği Başkan Osman Zolan’ın gezisi Çameli Belediyesini ziyaretiyle başladı. Büyükşehir Belediyesinin bir süre önce yapımına başladığı otogar inşaatında incelemede bulunan Başkan Zolan, yapımı süren Hayri Dev Kültür Merkezi’nde de çalışmaları inceledi. Kalınkoz Mahallesi’nde yapılan Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı’nın yeni itfaiye binasının açılışının gerçekleştiği programda, ilçede yapımı süren kilit parke taşı döşeme çalışmaları incelenirken, Büyükşehir Belediyesinin yapımına destek olduğu Sarıkavak Cami açılışı da gerçekleştirildi.

ÇAMELİ EN FAZLA YATIRIM ALAN İLÇELERDEN BİRİ
Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan, Çameli’ye yapılan hizmetlerden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’a teşekkür etti. 2014’de Büyükşehir Yasası ile birlikte Çameli’ye hizmetin nasıl geleceğinin sorulduğunu anlatan Arslan, “Çameli, Büyükşehir Belediyesi’nden en fazla yatırımları alan ilçemizden bir tanesi oldu. Büyükşehir Çameli’ye çok şey kazandırdı” dedi. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ise, “Çameli’ye her gelişimizde heyecanlanıyoruz. Şükürler olsun Büyükşehir kapsamına giren Çameli her yerde çok güzel hizmetler alıyor. Verdiğimiz sözler bir bir yerine geliyor. Verilen söz yerine geldiğinde de bizim omuzlarımızda ki yük azalmış oluyor” dedi.

TURİZM MERKEZİ OLMAYA ADAY
Çameli’nin fiziki ve iklim şartları zor olan bir ilçe olduğuna değinen Başkan Zolan, “Çameli merkezde ve Kalınkoz’da bir tane itfaiye binası yaptık, Elmalı bölgesinde de yapıyoruz. Tüm itfaiye ekiplerimiz 24 saat nöbette” diye konuştu. Çameli’nin alt yapısının bitmek üzere olduğunu ifade eden Başkan Zolan, “Alt yapı bitmeden inşallah arıtma tesisini de bitirmiş olacağız. Söz verdiğimiz her işi tek tek yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Vatandaşlarımızın huzuru ve mutluluğu bizim de mutluluğumuz” dedi. Çameli’nin bir otogara ihtiyacı olduğunu kaydeden Başkan Zolan, “İnşaatımıza başladık, inşallah kısa sürede otogarımızı hizmete alacağız. Çamelimiz hızla gelişen bir ilçemiz. Her türlü ihtiyacını karşılamak için gayret gösteriyoruz. Çameli ileride bir turizm merkezi olacak. Şimdiden onun ön hazırlıklarını yapıyoruz” diye konuştu.

HAYRİ DEV’İN İSMİ YAŞAYACAK
Başkan Zolan, “Çamelimizin, Denizlimizin, ülkemizin ve dünyanın değerli sanatçısı Hayri Dev ağabeyimizin ismini ve sanatını yaşatmak noktasında Hayri Dev Kültür Merkezimizin inşaatına başladık. Tabi burası sadece kültür merkezi değil toplantı, kurs ve düğün salonu kompleksi şeklinde de hizmet verecek. Burası tamamlandığında Çameli’nin kültür, sanat ve sosyal hayatı çok daha farklı olacak. Gençlerimiz burada sanat ve güzelliklerle buluşacak. Birçok etkinlik burada yapılacak. Alt yapısıyla üstyapısıyla tamamladığımız Çamelimize bir de böyle sosyal donatılar yaptığımızda ilçemiz başka bir noktaya gelecek. Şimdiden hayırlı olsun.”

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı