REKLAMI GEÇ

CHP’den adaylığı geri çekilen ve bağımsız aday olan Kemal Aslan sert konuştu

CHP’den adaylığı geri çekilen ve bağımsız aday olan Kemal Aslan sert konuştu

CHP’nin Çivril’de önce belediye başkan adayı gösterdiği ardından da adaylığını geri çektiği Kemal Aslan, Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nde basın mensuplarıyla bir araya geldi, adaylığı sürecine ilişkin değerlendirmeler yaptı. Gelişmelerin ardından seçimlere bağımsız girme kararı aldığını belirten Aslan, “Yapılanlar 100 yıllık partiye yakışmadı. Haksızlıklara seçimleri kazanarak cevap vereceğiz” dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 27 Şubat 2024 Salı, 13:44

CHP’nin Çivril’de büyük kaos yaşadığı sürecin aktörlerinden olan Kemal Aslan, Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nde basın toplantısı düzenledi, yaşananları tüm detaylarıyla aktardı.

Eşi Meldan Aslan ile birlikte kameraların karşısına geçen Kemal Aslan, partisinin ilçede anket yaptığını, anketten önde çıkarak CHP Parti Meclisi tarafından da Çivril Belediye Başkan Adayı gösterildiğini söyledi.

40 günün üzerinde yoğun bir tempoda sahada çalıştığını anlatan Kemal Aslan, “Aday tanıtımına saatler kala adaylıktan çekildiğimi il başkanlığından gelen bir yazıyla öğrendim. Süreç içerisinde genel merkezle yaptığım görüşmelerde olumsuz bir yanıt almadığım halde haksız bir şekilde adaylıktan alındım. Beraber yol yürüdüğüm arkadaşlarımın da fikriyle bağımsız aday olarak devam etmeye karar verdik” diye konuştu.

Yaşadıklarını hiç hak etmediğini dile getiren Aslan, “İddia makamı iddianamesini söylesin. Savunma makamı da savunmasını öyle yapsın. Söylentilerle siyaset yapmıyorum. Ben hukukçu bir babanın evladıyım. Bana delil lazım. Ben gerçekten mağdurum. Sağlık sebebini söylesin, elindeki belgeyi söylesin. Bana gönderilen yazı 100 yıllık bir partiye yakışmıyor” dedi.

Seçimleri kazanması halinde yapacağı projelerini de anlatan Aslan, “Çivril’in ekonomisi tarıma dayalı. Dolayısıyla çiftçilerimiz için makul fiyatlarla gübre ve yem temini için girişimlerde bulunacağız. Bu sektörde üretim yapan işletmelerle bağlantı kurup fason yem ve gübre üretmeye çalışacağız. Çivril’de son yıllarda Küfi Çayı’nın önüne yapılan setlerden dolayı Işıklı Gölü’nde su azaldı. Bu sorun için de hukuki, siyasi ve toplumsal bir mücadele başlatacağız. Çivril Belediyesi bu soruna öncülük edecek. Kadınlarımızın girişimlerini destekleyeceğiz, ev hanımlarına yönelik kurslar açıp, meslek edinmelerini sağlayacağız. Kadın sığınma evi açacağız. Öğrencilerimize yönelik eğitsel kurslar düzenleyeceğiz. Gençlerimizin gündelik hayatta daha uygun eğlenip zaman geçirebileceği mekanlar oluşturacağız. İlçemizde daha önce bulunan öğretmen evi benzeri yerleri açıp Çivril’in sosyal hayatına kazandıracağız. Doğamızı koruyarak Çivril’in doğal ve tarihi yerlerinin tanıtımına öncelik vereceğiz. Bunlar yapacaklarımızın küçük bir bölümü ancak tabi ki ilk işimiz bize yapılan haksızlıklara kumpaslara hukuksuzluklara rağmen seçimi kazanmak olacak. Bu konuda kendimize güveniyoruz. Çivril haklının bu emeği göreceğine inancımız tamdır” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı