Çivril jandarma servislerdeki öğrencileri tek tek kontrol etti - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Çivril jandarma servislerdeki öğrencileri tek tek kontrol etti

Çivril jandarma servislerdeki öğrencileri tek tek kontrol etti

Çivril Jandarma Komutanlığı trafik ekipleri ilçe genelinde servislerde emniyet kemeri uygulaması yaptı. Tüm öğrenciler tek tek kontrol edildi, takanlar kutlandı, emniyet kemeri takmayanlara da önemi anlatıldı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 12 Mart 2018 Pazartesi, 12:30

Son dönemlerde yoğunlaşan servis kazalarında yaralanmaların tamamının emniyet kemeri kullanılmamasından kaynaklandığını belirleyen jandarma, il genelinde çalışmalarını bu yönde yoğunlaştırdı.

Çivril İlçe Jandarma Komutanlığı trafik ekipleri de ilçede denetimlere başladı. Sorumluluk alanında faaliyet gösteren tüm servisleri durduran jandarma trafik ekipleri, kontroller gerçekleştirdi.

Denetimlerde, okul servis şoförlerine emniyet kemeri kullanımı başta olmak üzere, öğrenciler ile birlikte başka yolcu taşınmaması, ayakta fazla yolcu-öğrenci alınmaması, öğrenciler ile diyalog ve davranış şekilleri ile indirme-bindirme kurallarına dikkat etmeleri hakkında bilgi verilirken, öğrencilere de emniyet kemeri kullanımı ve servis içinde nasıl hareket edilmesi gerektiği anlatıldı.

Jandarma trafik yetkilileri eğitim dönemi sonuna kadar kontrollerin aralıksız devam edeceğini bildirdi.

(Kaynak: Yeşil Çivril Gazetesi)

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı