REKLAMI GEÇ

Çivril’de çiftçi traktörlerle şehre indi, meydanda protesto yaptı

Çivril’de çiftçi traktörlerle şehre indi, meydanda protesto yaptı

Yüksek enflasyonun neden olduğu maliyet artışları çiftçiyi canından bezdirdi. Sulama ücretlerine de yüzde 300’e varan zam gelince çiftçiler traktörle şehre indi. Kimsenin seslerini duymadığını iddia eden çiftçiler yetkililerden açıklama bekliyor.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 28 Mayıs 2024 Salı, 15:02

Çiftçiler Çivril’de isyan etti. Artan üretim maliyetleri nedeniyle sıkıntılı günler geçiren çiftçi, sulama ücretlerine gelen yüzde 300’ü bulan zammı protesto etti.

Tıpkı Almanya’da olduğu gibi Traktörleriyle şehre inen çiftçiler sulama ücretlerini protesto etti. Sulama birliği başkanının kendilerine destek olmadığını ileri süren çiftçiler “Başkan istifa” diye slogan attı.

Cumhuriyet Meydanı’nda toplanan kalabalığa Çivril Belediye Başkanı Semih Dere destek verdi.

Geçen yıl sezonluk dekar başına 500 lira ödeme yapan çiftçiler Yeşil Çivril Sağ Sahil Sulama Birliği’nin ücretleri 1500 liraya çıkardığını kaydetti. Karayahşiler, Yamanlar, Sökmen, Şenköy, Kızılcayer ve Yassıhöyük köylerinden onlarca çiftçi traktörlerini kent merkezinde bir süre sürdükten sonra meydana çekti.

Çiftçi İsmim Dinçer, yetkililere seslerini duyuramamaktan yakındı, “Sulama birliğinden yüzde 300 zam gelmesinden şikayetçiyiz. Yeraltı sularından yüzde 500 zam geldi. Biz burada toplandık ama hiçbir resmi kuruluştan kimse gelmedi. Kaymakamlığı arıyoruz gelmiyor, , Sulama birliğini arıyoruz gelmiyor. Muhalefetten veya hükumetten ne bir milletvekili ne bir bakan, hiçbiri sesimizi duymuyor. Ziraat odası başkanı Uşak’a kaçmış. Sulama birliği başkanı yemek yemeye gitmiş. Biz kime açıklama yapacağız?” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı