Çivril’deki göçük olayına savcılık soruşturması - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Çivril’deki göçük olayına savcılık soruşturması

Çivril’deki göçük olayına savcılık soruşturması

Denizli Cumhuriyet Başsavcılığı, 2 işçinin ölümüyle sonuçlanan Çivril Devlet Hastanesi inşaat sahasındaki göçükle ilgili sorumlular hakkında “Taksirle ölüme sebebiyet vermek” iddiasıyla soruşturma başlattı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 31 Mart 2016 Perşembe, 09:11

DHA-Denizli
Denizli Cumhuriyet Başsavcılığı, Çivril’de yaşanan göçük faciasıyla ilgili ilgili yazılı açıklama yaptı. Denizli Cumhuriyet Başsavcılığı Medya İletişim Bürosu tarafından yapılan yazılı açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Çivril Devlet Hastanesi inşaatını yürüten inşaat şirketi çalışanlardan Soner Aslan ve Yaşar Sarıkaya’nın kanalizasyon şebekesine ait beton bacaların binanın kuzey cephesine döşenmesi için görevlendirildikleri, kazı yapma işi için Isparta ilindeki bir firmadan kiralanan kepçenin operatörü olan şüpheli E.Ş.’in binanın kuzey cephesinde belirlenen yerin derinliği yaklaşık 5 metre genişliği 2,5 metre olacak şekilde kazdığı, kazılan alana gerekli işlemi yapmak için inen Aslan ve Sarıkaya’nın kazılı bulunan yer ile bina arasında kalan toprağın çökmesi sonucu toprak altında kalarak yaşamlarını yitirdikleri anlaşılmıştır. Çivril Cumhuriyet Başsavcılığı’nca inşaat firması yetkilisiyle inşaat mühendisi ve aynı zamanda saha sorumlusu olan şahıslar hakkında taksirle ölüme neden olma suçlarından soruşturmaya başlanılmış, olay yerinde gerekli incelemeler yapılmış, Çivril Devlet Hastanesine ölü muayene işlemi tamamlanarak klasik otopsi yapılmak üzere İzmir Adli Tıp Kurumu Başkanlığına gönderilmiştir. Olay yerinde inşaat mühendisi- iş güvenliği uzmanı eşliğinde keşif yapılmış, olayda kusur durumunun belirlenmesi için bilirkişi raporu talep edilmiştir. Soruşturma Çivril Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülmektedir.”

 

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı