AYDEM, Leylek Şenliği'nde - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

AYDEM, Leylek Şenliği’nde

AYDEM, Leylek Şenliği’nde

Leylek dostu elektrik şirketi Aydem, Leylek Şenliği’ne katıldı.

/ DENİZLİHABER / 24 Mayıs 2010 Pazartesi, 17:58

AYDEM, bu yıl 6’ncısı gerçekleştirilen Leylek Şenliği’ne, göçmen kuşlarla ilgili çalışmaları nedeniyle özel davetli olarak katıldı. 2005 yılından bu yana Bursa’nın Eskikaraağaç Köyü’nde düzenlenen Leylek Şenliği’nin bu yıl 6’ncısı gerçekleştirildi. Leylek Şenliği’ne, Nilüfer Belediyesi, kuş gözlem toplulukları, Orman İl Müdürlüğü, Nilüfer Kent Konseyi, Doğa-Der ve Avrupalı doğa kuruluşları da destek verdi. Uluabat Gölü ve göldeki çevre sorunlarının tartışılmasını ve önlem alınmasını sağlamak için düzenlenen Leylek Şenliği’ne, Aydem Elektrik Dağıtım Şirketi de hizmet bölgesi içinde leylekler için elektrik direkleri üzerine yaptığı yaşam platformları ve koruma çalışmaları nedeniyle özel davetli olarak katıldı.

Üç gün süren etkinliğin ilk gününde, elektrik hatları ve kuşlar atölyesi sunumları yapıldı. Atölyede kuşların yaşam alanlarını tehdit eden etkenler vurgulandı. Etkinlikte Söke ve çevresinde başlatılan leylekleri koruma projesini anlatan Aydem Söke İşletme Müdürü Levent Yiğiter, göçmen kuşlar için elektrik direkleri üzerinde özel hazırlanan yapay yaşam platformlarının ve izolasyon çalışmalarının başarılı sonuçlar verdiğini ve 2010 yılı içinde elektrik hatlarından oluşan kuş ölümlerine rastlanılmadığını kaydetti.

Uludağ Üniversitesi’nde görevli Prof. Dr. İsmet Arıcı ve Doğa-Der Üyesi Franziska Arıcı, ekosistemi koruyan ve çevreye duyarlı çalışmalarından dolayı Aydem Elektrik Dağıtım Şirketi’ne teşekkür etti.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı