REKLAMI GEÇ

Belediye’nin Forum Çamlık fedakarlığı!

Belediye’nin Forum Çamlık fedakarlığı!

Mahkeme kararlarıyla tüm yasal mevcudiyeti ortadan kalkan Forum Çamlık AVM için milyonlarca YTL’lik arazilerini resmen gözden çıkardı. Yapılan yeni düzenlemeyle birlikte şu anki Açıkhava Tiyatrosu, Nikah Sarayı, futbol sahası ve Pamukkale Üniversitesi’nden alınan eski Eğitim Fakültesi’nin bulunduğu bölge, Forum Çamlık’ın kurtuluşu adına feda edildi. Şimdi gözler, Rektör Ardıç’ta…

/ DENİZLİHABER / 9 Eylül 2008 Salı, 00:00

Mahkeme kararlarıyla tüm yasal mevcudiyeti ortadan kalkan Forum Çamlık AVM için milyonlarca YTL’lik arazilerini resmen gözden çıkardı. Yapılan yeni düzenlemeyle birlikte şu anki Açıkhava Tiyatrosu, Nikah Sarayı, Futbol sahası ve Pamukkale Üniversitesi’nden alınan eski Eğitim Fakültesi’nin bulunduğu bölge, Forum Çamlık’ın kurtuluşu adına feda edildi. Şimdi gözler, Rektör Ardıç’ta… Meclis’te alınan kararın ardından tüm çevreler, PAÜ Rektörü Necdet Ardıç’ın konuya getireceği yorumu bekliyor. Çünkü Rektör Ardıç, Eğitim Fakültesi’nin bulunduğu alanı Denizli Belediyesi’ne hizmet alanı olması şartıyla vermişti.

Olayın tamamen Forum Çamlık’ı kurtarmak için Denizli Belediyesi’nin kent halkına ait 40 bin dönümlük bir araziyi feda ettiğini söyleyen muhalefet üyeleri, plan değişikliğine karşı çıktı. Karar, 7 red oyuna karşın 22 kabul oyu ile kabul edildi.

Meclisin aldığı kararın Denizli’nin kaybı olduğunu belirten CHP’li meclis üyesi Tuncer Savru, uygulamanın trajikomik olduğunu söyledi. Alışveriş merkezini kurtarmak için Nikah Sarayının, Açıkhava Tiyatrosunun ve futbol sahasının feda edildiğini dile getiren Savru, “Denizli Belediyesi Denizli insanın haklarını savunmalı. Ancak böyle olmuyor. Aylar önce Nikah Sarayı neden hala yapılmıyor? Burada neden plan değişikliğine gidildi, neden plan geri çekildi diye sormuştum? Bu uygulamanın bir amacımı var demiştim. Hayır denildi teknik sebepler nedeniyle planı geri çektik denmişti. Buraya nikah sarayını yeniden yapacağız denmişti. Şimdi anlaşılıyor ki başka planlar yapılıyormuş. Açık hava tiyatrosu şimdi yıkılacak ve burası zaten yeşil alanken yeniden yeşil alan yapılacak. Üstelik bir ticarethaneyi, Forum Çamlık’ı kurtarmak adına. Kaybeden Denizli olacak” dedi.

Yapılanın, mevcut duruma kağıt üzerinde uydurulmaya çalışıldığını söyleyen DP’li üye Ümit Bahtiyar da, “Kaybeden Denizli halkı, kazanan ise özel sektör oldu” dedi.

Meclis Başkanı Osman Zolan ise çözüm için iki alternatif bulunduğunu belirterek “Ya alışveriş merkezini yıkıp yeşil alan yapacaksınız ya da eş değer alan göstereceksiniz. Yıkmak demek kaynak israfı demektir. Çok ciddi bir yatırım vardır. Biz ikincisini tercih ettik” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı