REKLAMI GEÇ

Belediye’nin ‘Google’ı

Belediye’nin ‘Google’ı

Denizli Belediyesi’nde otobüs şoförlüğünden yazışmalara atandı. Ancak Basın Halkla İlişkiler Bölümü’nde yanlış sandalye seçimi onu bakın ne hale soktu. Şimdi o belediye başkanından sandalye transferi istiyor.

/ DENİZLİHABER / 21 Temmuz 2008 Pazartesi, 00:00

Denizli Belediyesi’nde çalışan bir personele, aldığı telefonlar ve vatandaşların sorularıyla çözüm masasını geçince ‘Google’ lakabı takıldı. Denizli Belediyesi’nin Basın Halkla İlişkiler Bölümü’nde iç ve dış yazışmaları sağlayan Hasan Mahir Yeşilpınar (31), belediye personelinden başkanına, vatandaştan basın mensubuna kadar herkesi şaşkına çeviriyor. Belediye’de ve Denizli’de ona herkes ‘Google Mahir’ diyor.

Belediye ile ilgili Türkiye içinde ve dışında yazışmaları sağlayan Hasan Mahir Yeşilpınar, kendi işi haricinde şikayetleri alıyor, talepleri karşılıyor, yol gösteriyor, organizasyonlara yardım ediyor, dosyaları kontrol ediyor, maillere bakıyor ve cevaplandırıyor. Ancak en önemlisi, bu kadar işin yanı sıra günde telefonla sorulan sorulara ya da belediyeye gelen en az 300 kişinin sorularına yanıt buluyor.

6 yıl önce Denizli Belediyesi eski Başkanı Ali Aygören döneminde otobüs şoförü olarak işe başlayan ‘Google Mahir’, iki yıl şoför olarak görev yaptıktan sonra Denizli Belediye Başkanı Nihat Zeybekci döneminde de son dört yıldan bu yana yazışmalarla ilgili görevini sürdürüyor. Bir saniyesi bile boş olmayan ‘Google Mahir’, belediyenin festival organizasyon yazışmalarını da kendisi ayarlıyor.

Halkla iç içe olmanın güzel olduğunu, ancak böyle bir işi bilgisayarın bile zor yapacağını ifade eden ‘Google Mahir’, kendisinin belediyede yanlış masa seçince bu hale düştüğünü anlatıyor. Mahir bakın neler diyor; “Belediye’de otobüs şoförlüğünün ardından beni yazışmalara verdiler. Bunun da üstesinden geldim ama yanlış seçtiğim bir masa beni bu hale getirdi.”

Google Mahir, “Belediye’nin girişindeki Basın Halkla İlişkiler Bölümü’ndeki odamda, vatandaş girdiği zaman karşıdaki masayı yani direk beni görüyor. Böylelikle benim Google maceram başlıyor. Çünkü belediyeye gelen herkes direkt beni görüp bir şeyler soruyor ve yardımcı olmamı istiyor. Ben defalarca söylememe karşın vatandaş ta anlamıyor. Ben de hepsinin bir anda işini görmeye çalışıyorum” diyor.

Bu durumla ilgili sıkıntısını dile getirdiğini ifade eden ‘Google Mahir’, “Basın Halkla İlişkiler Müdürümüz ve Belediye Başkanımız benim çalışmalarımı takdir ediyor. Ama kendime bu durumdan kurtulmak için bir oda istedim. Yani boş bir odaya ya da başka bir sandalyeye transferimi istedim. Şu an bu durum gündemde, eğer beni 4 yıldır hizmet ettiğim bu yerden başka yere alırlarsa kendim de rahatlamış olacağım” diye konuşuyor.

Yorumlar

muharrem şengül   -  Bağlantı 25 Aralık 2018, 21:11

iyi yürekli hasan bey ben %99 işgöremez raporum var ama bana hiç bir kurum yardımetmiyor neymiş ağır engelli yerinde hayır yazıyormuş ben calışamıyorum aldığım maaşda zirrat bankasının faizne yetmiyor telim 5304069997 çardak gemiş mah

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı