REKLAMI GEÇ

Çocuk Meclisi görev dağılımı yaptı

Çocuk Meclisi görev dağılımı yaptı

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Çocuk Meclisi görev dağılımını yaptı. Denizli merkez ve ilçelerdeki tüm çocukların sesi olacak Çocuk Meclisi, 2 yıl boyunca hizmet verecek.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 22 Nisan 2016 Cuma, 12:04

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Çocuk Meclisi, seçimli olağan genel kurul toplantısının ardından ilk yürütme kurulu toplantısını gerçekleştirdi. Kent Konseyi binasında düzenlenen toplantıya, Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci, Kent Konseyi Çocuk Meclisi Başkanı Turguthan Salar, yürütme kurulu üyeleri ve veliler katıldı.

Kent Konseyi Başkanı Değirmenci, genel kurul ile birlikte Çocuk Meclisi’nin başkan ve yürütme kurulunu seçtiğini belirterek, “Çocuklarımız bugün de ilk toplantısı ile Başkan Yardımcısı ve sekreter seçimini yapacak. Yeni seçilen Çocuk Meclisi Başkanı ve yürütme kuruluna teşekkür ediyorum” dedi.

cocuk-meclisi-ic

Çocuk Meclisi ile birlikte 23 Nisan’ı en iyi ve en güzel şekilde idrak edeceklerine dikkati çeken Değirmenci, ”Yeni meclisin hayırlı olmasını diliyor Çocuk Meclisi üyelerimize başarılar diliyorum. Çocuk Meclisimiz ile birlikte 2 yıl boyunca Denizli’deki tüm çocuklarımıza en iyi şekilde hizmet vereceğimize inanıyorum” dedi.

” HAYATA DAHA HAZIR HALE GELECEKLER”
Çocuk Meclisi’nin Denizli merkez ve ilçelerimizdeki tüm çocukların sesi olacağını dile getiren Değirmenci, “Çocuklarımızın talepleri doğrultusunda Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyimizin tüm meclisleri ile birlikte gayret göstereceğiz. Hedefimiz çocuklarımızın kendi başına karar alabilme yeteneğini geliştirebilmek ve demokrasi bilincini bu yaşta kazandırmak. Gelecek nesillerimizin seçme, seçilebilme, kendini ifade edebilme ve toplantı yapabilmelerine katkı sağlayarak, karar üretebilmelerine vesile oluyoruz. Eminim ki, hayatlarının ilerleyen safhalarında bu yaptıkları çalışmalar kendilerine çok şey kazandıracak. Hayata daha hazır hale gelecekler” dedi.

Konuşmanın ardından Çocuk Meclisi Başkan Yardımcılığına İzel Kalkan, sekreterlik görevine ise Kerem Kuthan Konan getirildi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı