REKLAMI GEÇ

Kadınlar, yürütme kurulunu seçti

Kadınlar, yürütme kurulunu seçti

Denizli Kadın Platformu Haziran ayı toplantısı KA-DER ev sahipliğinde TMMOB toplantı salonunda gerçekleştirildi. Toplantıda, Denizli Kadın Platformu Yürütme Kurulu üyelerinin seçimleri de yapıldı.

/ DENİZLİHABER / 2 Haziran 2008 Pazartesi, 00:00

Denizli Kadın Platformu Haziran ayı toplantısı KA-DER’in ev sahipliğinde TMMOB toplantı salonunda gerçekleştirildi. Gündem kapsamında kısa bir konuşma yapan KA-DER Başkanı Yasemin Aydın, yaklaşan yerel seçimlerde Denizli’den kadın belediye başkanı çıkarmayı amaçladıklarını söyledi. Başkan Aydın, “2009 Mart ayı içerisinde yapılacak olan yerel seçimlerde kadınlarımızın da görev almasını istiyorum. KA-DER olarak yaptığımız siyaset okullarımız, hizmete girmiştir. Eğitimler verilmeye başlanmıştır. Kadınlarımızın da yaklaşan yerel seçimler öncesinde siyaset okullarımızdan eğitim alarak kendilerini geliştirmelerini istiyorum. Denizlili kadınların bu eğitimlere duyarsız kalmamaları gerektiğini düşünüyorum. Denizli’den en az bir tane kadın belediye başkanı çıktığını görmek istiyorum” dedi.

Denizli Kadın Platformu Başkanı Nurten Karakış, “Kadın ailenin temel taşı, ailede toplumun temel öğesidir. Kadınları her yönden kurtulmuş toplumlar yüksek ve yükselmiş toplumlardır. Kadınlarımızın özellikle ülke yönetiminde daha çok söz sahibi olması ve daha çok sayıda yer alması için siyasetle uğraşan kadınlarımıza yardımcı ve destek olmaya çalışacağız. Geleceğimiz olan çocuklarımızı korumak ve onlara yardımcı olmak ayrıca madde bağımlılığı gibi kötü alışkanlıklardan korumak için eğitim konferansları düzenlemekteyiz. En önemlisi çağdaş Türk kadınının haklarının daimi bekçisi olmak önde gelen görevimiz olmaya devam edecektir” dedi. Haziran ayı toplantısı öncesinde Denizli Kadın Platformu tarafından yapılan çalışmalara yönelik bilgiler veren Başkan Karakış’ın konuşmasının akabinde Denizli Kadın Platformu Yürütme Kurulu üyelerinin seçimleri yapıldı. Yapılan seçimlerde Nurten Karakış, Ayşe Balkanay, Mürşide Ağaoğlu, Suna Kumlu, Yasemin Aydın, Nalân Yaman ve Gürel Bingöller yürütme kuruluna seçildi. Kadın Platformu başkan seçimi ise Perşembe günü yapılacak.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı