REKLAMI GEÇ

Üçgen için vatandaş ne diyor?

Üçgen için vatandaş ne diyor?

Büyükşehir belediyesinin Üçgen’de yaptığı köprülü kavşakların kullanıma açılması, bölgedeki trafik sıkışıklığının da önüne geçti. Denizlililer bu değişim hakkında bakın neler söyledi…

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 22 Mayıs 2018 Salı, 12:14

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın da en önem verdiği projelerden biri olan Üçgen Köprülü Kavşakları’nın yapımı tamamlandı ve kullanıma açıldı. Denizli trafiğinin kilitlendiği en önemli noktalardan birinde hayata geçirilen yatırım bölgedeki akışı da hızlandırdı, çileyi sona erdirdi.

Trafik sıkışıklıkları ve yoğun araç kuyrukları nedeniyle oluşan zaman ve yakıt kaybını engelleyen, özellikle sinyalizasyon kaynaklı tıkanıklıklarda sinir savaşı yaşayan sürücüler artık yeni proje sayesinde kesintisiz ulaşımın tadını çıkarıyor. Diğer yandan istikamet ve rotaların düzenlenerek kesintisiz tarfik akışını sağlayan körülü kavşaklar sayesinde riskler de ortadan kalkıyor. Üçgen’in eski ve yeni haline tanık olan Denizlililere köprülü kavşakların tamamlanmasından sonra yaşadıkları değişimi sorduk. İşte cevapları…

Osman Uzun (81): “Üçgen çok değişti, yollarımız çok değişti ve gelişti. 25 yıldır Denizli’de yaşıyorum. Allah’ın izniyle Denizlimiz çok ilerledi. Hiçbir eksiğimiz yok. Çok güzel oldu”

Nevzat Güçlü (35): “Önceden tek bir geçiş vardı ve ışıklarda bekleme süresi uzundu ve kuyruk oluyordu. Her yere tek geçiş oluyordu. Şimdi çok güzel oldu her taraf iki şerit, bekleme süresi yok, transit geçişler var. Şehrimize güzel bir hava kattı, Denizlimize yakıştı. Osman Zolan Başkanımız çok güzel işler yapıyor, çalışmalarını çok beğeniyoruz, teşekkür ediyorum.”

Ramazan Dev (55): “Üçgen’i 1970’den bu yana bilirim. Başına gelen pişmiş tavuğun başına gelmedi. Çok rezillikler oldu. Şimdi Üçgen Köprülü Kavşakları çok güzel oldu. Bu gidişle daha Denizli’de çok güzel şeyler olur. Osman Zolan Başkan’dan Allah razı olsun. Eskiden trafik çok sıkışıktı, şimdi serbestledi. Geçmiş yıllarda günde 5-6 kaza oluyordu. Çok şükür artık fazla kaza olmaz oldu.”

Kazım Çölgeçen (52): “Önceden virane gibi bir haldeydi, sözde yeşil alan gibi görünüyordu ama pislik içindeydi. Şu an her şey düzene oturdu. Eskiden trafik kötü durumdaydı, yarım saatte ulaşacağımız yere şimdi üst geçit, alt geçitlerle hemen varıyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Zolan süper çalışıyor, daha fazla diyecek bir şeyimiz yok.”

Mestan Kana (66): “Üçgen Köprülü Kavşağı çok güzel oldu. Yapandan, hizmet edenden de, hepsinden Allah razı olsun. İyi bir yatırım oldu. Denizlimiz için çok güzel oldu. Şimdi ulaşım daha kolay ve güzel oldu, trafik akıyor ve tıkanma olmuyor. Şimdi alttan, üstten her yönden trafik rahat, serbest geçiyor.”

Osman Çapraz (40): “1997’de Denizli’ye geldim. Üçgen trafiği çok karışıktı. Trafik akışı şimdi çok güzel oldu. Önceden trafik çok sıkışık ve yoğun oluyordu. Şimdiki yapılan hizmetlerle trafik gayet rahat ve akıcı. Osman Zolan Başkan güzel işler yapıyor, herhangi bir sıkıntı yok. Denizli’yi Denizli yaptı, çok teşekkürler.”

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı