REKLAMI GEÇ

Ameliyat parasını sel götürdü

Ameliyat parasını sel götürdü

Denizli’nin Honaz İlçesi’nde, kalp hastası torununun ameliyatı için bağ ve bahçelere yevmiyeye giderek para biriktiren 55 yaşındaki Hatice Bodur’un paralarını sel suları yuttu.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 6 Haziran 2014 Cuma, 15:47

Ferah IŞIK- Ramazan ÇETİN/DENİZLİ, (DHA)
Sağanak yağmur, dün Denizli’nin Honaz İlçesi’nde etkili oldu. Çok sayıda evi su bastı, tarım arazileri zarar gördü. 10 yaşındaki kalp hastası torununun ameliyatı için para biriktiren 3 çocuk, 4 torun sahibi 55 yaşındaki Hatice Bodur’un evini de su bastı. Yıllardır bağ ve bahçelere 35 TL yevmiye karşılığında işe giden Hatice Bodur’un evini basan sel suları torunu için biriktirdiği 3 bin TL’yi de kaybetmesine neden oldu.

Kızılyer Mahallesi’ndeki evinde tek başına yaşayan Hatice Bodur, “Sağanak yağmurun olduğu günün akşamı torunlarım Hatice ile Ahmet Ertan misafirimdi. Komşuların ‘sel var’ diye bağırışlarından uyandık ve kendimizi dışarı attık. Torunum Hatice 3 yaşından beri kalp hastası. 18 yaşında ameliyat olacak. Onun için para biriktiriyordum. Sel suları biriktirdiğim paraları aldı götürdü. Evimdeki tüm eşyalar kullanılamaz hale geldi. Torunum için tarlalara çalışmaya yine gideceğim. Sel sularının götürdüğü paraların yerine yine birikim yapacağım” dedi.

Denizli merkezdeki Sevil Kaynak İlkokulu’nda öğrenim gören 4’üncü sınıf öğrencisi Hatice Ertan ise, anneannesini çok sevdiğini söyleyerek, “Canımız sağolsun. Sel nedeniyle ölebilirdik. Hayatımız kurtuldu” dedi.

Yorumlar

emre bayram   -  Bağlantı 6 Haziran 2014, 18:10

olur olmaz birçok yere para aktaran zenginler gerçekten ihtiyacı olan bu insanlarada yardım etseler diyorum hani…

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı