REKLAMI GEÇ

Karaca: “Kaya 20 adım daha ilerlese faciaya neden olurdu” dedi

Karaca: “Kaya 20 adım daha ilerlese faciaya neden olurdu” dedi

Honaz’ın Aşağıdağdere Mahallesi’nde faaliyette olan mermer ocağında 3 Aralık’ta patlatılan dinamit nedeniyle kopan dev kaya büyük bir gürültüyle düşmüştü. Vatandaşların tepkisini çeken olayın ardından bölgeye giden CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, yaşanan tehlikenin büyülüğünü ortaya koydu, “20 adım daha ilerlese facia olurdu” dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 7 Aralık 2019 Cumartesi, 15:37

Honaz’ın Aşağıdağdere Mahallesi’nde bulunan bir mermer ocağında patlatılan dinamit, dev kayanın yerinden ayrılmasına ve büyük bir gürültüyle köyün üzerine düşmesine yol açmıştı.

Yaşanan olayın ardından bölgeye giden CHP Genel Başkan Yardımcısı, Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca vatandaşlarla görüştü, yaşanan sorunu ilk ağızdan dinledi, sert tepki gösterdi.

“20 ADIM DAHA İLERLESE FACİA OLURDU”
Dev kayanın bulunduğu yeri inceleyen Karaca, adımlayarak kaya ile yerleşim yeri arasındaki mesafeyi ölçtü. Yalnızca 20 adım sonrası yerleşim yeri olduğunu belirten Karaca, Aşaıdağdere sakinlerinin taş ocağının dinamitle patlatılması nedeniyle köyün üzerine düşen kayalarla mücadele ettiğini söyledi.

Karaca, “Kısa süre önce dev kaya yuvarlanarak köyün yanına kadar geldi, yumuşak zeminde hızını kaybederek durabildi. Toprak yumuşak olmasa, kayanın hızını kesemese, köyün üzerine düşecek, büyük bir felaket meydana gelecek, can kayıpları meydana gelecekti” dedi.

“MÜCADELE EDECEĞİZ”
Aşağıdağdere Mahallesi sakinlerinin yıllardır bunun mücadelesini verdiğini dile getiren Karaca, “Bu kayaları patlatanların arkalarında kimler var, hangi siyasi güce güveniyorlar. Aşağıdağdere halkı ile birlikte gereken önlemlerin alınması için her türlü mücadeleyi vereceğiz. Vatandaşlarımız dev kayalarla mücadele etmek zorunda kalmamalı. Vatandaşların sağlığı mı yoksa bu işletmenin sahibinin cep güvenliği mi daha önemli. Bunun tercihini yapmak idarecilere düşüyor. Biz vatandaşlarımızın can güvenliği için mücadelemize başlıyoruz” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı