40 çocuk düzenlenen şölenle sünnet oldu - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

40 çocuk düzenlenen şölenle sünnet oldu

40 çocuk düzenlenen şölenle sünnet oldu

Kale Devlet Hastanesi’nde geleneksel hale gelen sünnet şöleninin beşincisi yapıldı. Denizli İl Sağlık Müdürlüğü, Kale Kaymakamlığı ve Kale Belediyesi’nin öncülüğünde gerçekleştirilen şölende, 40 çocuk sünnet oldu.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 29 Temmuz 2019 Pazartesi, 16:19

Kale’de geleneksel hale getirilen sünnet şölenin beşincisi yapıldı. Denizli İl Sağlık Müdürlüğü, Kale Kaymakamlığı, Kale Belediyesi işbirliğiyle yapılan ve Kaleli iş adamları ile Kale halkının da büyük destek verdiği organizasyon için Kale Devlet Hastanesi’nde tören düzenlendi. Törene Kale Kaymakamı Murat Güneş, Kale Belediye Başkanı Mehmet Salih Sağınç, Denizli İl Sağlık Müdürümüz Uz. Dr. Berna Öztürk aileler ve vatandaşlar katıldı.

Denizli İl Sağlık Müdürü Berna Öztürk sünnet işlemlerinin sadece hekimler tarafından hastanede ameliyathane koşullarında yapılması gerektiğini belirtti ve ailelere çocuklarının düğünlerini de görme temennisinde bulundu. Öztürk, “2015 yılında Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği görevine geldiğimde ilde yürüttüğümüz sağlık hizmetlerini ilçede de vatandaşların ayağına getirmek için kendimize görev edindik. Bu doğrultuda kadrosunda sünnet işlemini gerçekleştirecek uzman hekim bulunmayan hastanelere hekim görevlendirmesiyle sünnet organizasyonu düzenledik. Tabi biz işin cerrahi kısmını hallederken organizasyon kısmında çocuklarımızın kınasını, sünnet kıyafetlerini ve eğlencelerini yapabilirmiyiz diye düşündük. Bu noktada Kaymakamlarımız, Belediye Başkanlarımız ve Kale’li hayırseverlerimiz devreye girdi. Ne mutlu ki bize bu yıl Kale’de sünnet organizasyonunun 5. sini gerçekleştiriyoruz. Ben buradan emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Ailelerimize de Allah çocuklarının düğünlerini göstersin diliyorum” dedi.


Kale Belediye Başkanı Mehmet Salih Sağınç da sünnet şöleninin hayırlara vesile olmasını dileyerek; “Sünnet bir erkeğin hayatındaki dönüm noktalarından bir tanesi ve önemli bir andır. Hayatı boyunca unutmayacağı ender yaşam hikâyelerinden bir tanesidir. Bunun da ilçemizde şenlik havasında yapılması hem bizler için, hem de ileride çocuklarımız için güzel anı olacaktır. Organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Sünnet olacak çocuklarımıza da geçmiş olsun dileyerek, en yakın zamanda sağlıklarına kavuşmalarını diliyorum” dedi.

Kale Kaymakamı Murat Güneş de yaptığı konuşmada; “Bugün çocuklarımızın ve ailelerinin mutluluğuna ortak olmak ve heyecanlarını paylaşmak üzere bir araya geldik. Bizim kültürümüzde sünnet olmak, askere gitmek çok önemli bir yere sahiptir. Bizim inancımızda kültürümüzde önemli bir yere sahip olan sünnet aynı zamanda hijyenik bir tedbir ve sağlıklı olmanın da temel gereğidir. Bugün sünnet olacak bütün çocuklarımıza sağlıklı mutlu bir ömür diliyorum. Organizasyonu düzenleyerek dayanışmamıza ve kaynaşmamıza vesile olan Kale Devlet Hastanesi’ne, Denizli İl Sağlık Müdürlüğü’ne, Kale Belediyesi’ne ve Kale Halkına ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı