Kale’de sünnet şöleni - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Kale’de sünnet şöleni

Kale’de sünnet şöleni

Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine bağlı Kale Devlet Hastanesi’nde Denizli Kamu Hastaneleri Birliği ve Kale Kaymakamlığı tarafından her yıl geleneksel hale gelen sünnet organizasyonunun üçüncüsü Vali Hasan Karahan’ın katılımı ile gerçekleştirildi. Vali Karahan, “Gerçekten tam bir devlet-millet iş birliği ile hayırlı bir iş yapılmış. Denizlimiz bu konuda Türkiye’nin önder illerinden biri olmuştur” dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 16 Ağustos 2017 Çarşamba, 17:53

Kale ilçe Devlet Hastanesinin bahçesinde gerçekleştirilen şölene Vali Hasan Karahan, Kale Kaymakamı Murat Güneş, Kale Belediye Başkanı Erkan Hayla, Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Dr. Berna Öztürk, aileler ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından açılış konuşmasını yapan Vali Hasan Karahan, “Geleneksel hale gelen ve bu yıl 3. düzenlenen bölgemizde ve ilçemizde beğenilen arzu edilen bir hizmet haline gelen toplu sünnet töreninde bir aradayız. Gerçekten tam bir devlet-millet iş birliği ile hayırlı bir iş yapılmış. Denizlimiz bu konuda Türkiye’nin önder illerinden biri olmuştur. Emeği geçen herkesi kutluyorum. Yavrularımıza bir ömür boyu sağlık, sıhhat ve mutluluklar diliyorum. Ailelerini kutluyorum. Evlatlarının bu güzel gününü yaşadılar. Çocuklarımız artık sorumlu genç bir Türk evladı olarak memleketimizin hizmetinde olacaklar. Düzenlenen törenin hayırlı olmasını diler, tekrar emeği geçenlere teşekkür ederim” dedi.

Konuşmaların ardından şölen halkoyunları gösterisiyle devam etti. Gösteri sonrasında sünnet olan çocukları ziyaret eden Vali Hasan Karahan çocuklara çeşitli hediyeler verdi.

Tolu sünnet şöleninin ardından Kale Kaymakamı Murat Güneş’i Makamında ziyaret eden Vali Hasan Karahan ilçede gerçekleştirilen çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Bu yıl 3. düzenlenen Sünnet Şöleninde Sünnet olmak için Kale Devlet Hastanesi’ne başvuran toplam 45 çocuk gerekli kontrolleri yapıldıktan sonra, 2 gün sürecek organizasyonda ücretsiz sünnet olacaklar.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı