Kale üniversite binası yeni döneme hazır olacak - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Kale üniversite binası yeni döneme hazır olacak

Kale üniversite binası yeni döneme hazır olacak

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Kale’de yapımı süren üniversite binasını yeni eğitim öğretim dönemine yetiştireceklerini söyledi. Kale’nin isteğinin başının tacı olduğunu vurgulayan Başkan Osman Zolan, “Vatandaşlarımız istiyorsa biz de gece gündüz çalışır yaparız dedik ve kolları sıvadık” dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 19 Haziran 2018 Salı, 13:19

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Kale merkez ile Özlüce ve Alanyurt mahallelerini ziyaret ederek, esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi.

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı devralınan Kale Meslek Yüksekokulu binasını da inceleyen Başkan Osman Zolan’a Kale Belediye Başkanı Mehmet Salih Sağınç, AK Parti Kale İlçe Başkanı Yılmaz Baylavlı ve beraberindekiler eşlik etti.

Kale’ye yeni bir üniversite binası kazandırmak için söz verdiklerini anlatan Başkan Osman Zolan, kaba inşaat halinde devraldıkları inşaatın yeni eğitim öğretim yılına hazır hale getirilmesi için çalışmaları hızlı bir şekilde sürdürdüklerini söyledi.

Başkan Zolan, “Bir aksilik olmazsa 15 Eylül’de bu binayı tamamlamış ve eğitime almış olacağız. Şu anda yoğun bir çalışma var. Kalemizin arzu ettiği bir yapı, Kalemize ve üniversitemize yakışan bir bina olacak” dedi.

“KALE’YE BİR ESER DAHA KAZANDIRMANIN MUTLULUĞUNU YAŞIYORUZ”
Başkan Zolan, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Gençlerimiz burada eğitim alacak ve almış olduğu bu eğitimle ülkemize, Kalemize birçok güzel hizmetler yapacaklar. Mutluyuz, Kalemize bir eser daha kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. İnşallah eser tamamlandığında, Kale’de öğrenci sayısı artacak. Kale’nin güzelliklerine güzellik katacak bir yapı olacak. Çalışmalarımız gece gündüz devam ediyor. Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak, Kale ilçemize ayrı bir hediyemiz, hizmetimiz ve güzelliğimiz olacak.”

“KALE’NİN İSTEKLERİ BİZİM BAŞIMIZIN TACIDIR”
Kale’de yaşayan vatandaşların talepleri doğrultusunda çalışmalarını sürdürdüklerini açıklayan Başkan Osman Zolan, “Kale’ye hayırlı olsun. Onların istekleri bizim başımızın tacıdır. Onlar istiyorlarsa biz de gece gündüz çalışır yaparız dedik ve kolları sıvadık. Kalemiz bizim için çok önemli ve değerli. İnşallah değerinin üzerine değer katar bu üniversite binamız, Kalemize birçok güzellikler gelmesine ve ilerlemesine katkı sağlar. Biz de üzerimize düşen vazifeyi, vermiş olduğumuz sözü yerine getirmenin mutluluğunu yaşayacağız, şimdiden hayırlı, uğurlu olsun” dedi.

BAŞKAN ZOLAN’A TEŞEKKÜR
Kale Belediye Başkanı Mehmet Salih Sağınç ise, çalışmaları nedeniyle Denizli Büyükşehir Belediyesi ve Başkan Osman Zolan’a teşekkür etti.

Sağınç, “Kale Meslek Yüksekokulu’nun fiziki şartları yetersiz geliyordu. Kale halkı, üniversite öğrencilerimiz bu durumdan muzdariplerdi. Bu bina ile daha iyi, nezih bir ortamda eğitim, öğretimlerine devam edecekler. Bu hem öğrencilerimiz hem de Kale halkı için büyük bir jest oldu. Osman Başkanımıza çok teşekkür ediyor, Kale halkımıza da hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı