Kale’yi ayağa kaldıran olayla ilgili yayın yasağı geldi - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Kale’yi ayağa kaldıran olayla ilgili yayın yasağı geldi

Kale’yi ayağa kaldıran olayla ilgili yayın yasağı geldi

Kale’de meydana gelen ve büyük infial yaratan olaya ilişkin yayın yasağı geldi. Yayın Yasağını Vali Hasan Karahan açıkladı, hukuki sürecin devam ettiğini ve valilikçe titizlikle takip edileceğini söyledi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 10 Ekim 2018 Çarşamba, 19:53

Öğle saatlerinde ortaya çıkan ve Kale’yi ayağa kaldıran olaya ilişkin Kale Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talebi üzerine, Kale Sulh Ceza Hakimliği’nin 10/10/2018 tarih ve 2018/186 değişik iş nolu kararı ile yayın yasağı getirildi.

Yayın yasağı kararını Vali Hasan Karahan duyurdu. Karahan imzasıyla yapılan açıklamada, “Bugün bazı basın yayın organlarında çıkan “Kale’den İğrenç Haber” başlıklı haberlere ilişkin olarak kamuoyunun aydınlatılması ve bilgilendirilmesi ile alakalı olarak aşağıdaki açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur. Söz konusu olaya ilişkin Kale Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatılmıştır. Soruşturmanın sağlıklı yürütülebilmesi ve gizliliğin ihlal edilmemesi için Kale Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talebi üzerine, Kale Sulh Ceza Hakimliği’nin 10/10/2018 tarih ve 2018/186 değişik iş nolu Kararı ile soruşturma tamamlanıncaya kadar söz konusu olay hakkında her türlü yazılı, görsel ve sosyal medya ile internet ortamında faaliyet gösteren medyada her türlü haber, röportaj, eleştiri vb. yayınların yapılmasının yasaklanmasına karar verilmiştir. Halen devam etmekte olan soruşturma süreci ve bundan sonraki gelişmeler, Valiliğimizce titizlikle takip edilmektedir” denildi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı