REKLAMI GEÇ

101. YILDA ŞEHİTLERE VEFA

101. YILDA ŞEHİTLERE VEFA

Tarihe altın harflerle yazılan Çanakkale Zaferi’nin 101. yıldönümü Şehitlik’te gerçekleştirilen törenlerle kutlandı, vatan savunması uğruna canlarını veren asker ve polis şehitlerinin mezarları ziyaret edildi. Şehit yakınlarıyla gözyaşları içinde buluşan aileleri protokol üyeleri teselli etti.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 18 Mart 2016 Cuma, 12:18

Çanakkale Deniz Zaferi’nin 101. yıldönümü ve 18 Mart Şehitleri Anma Günü nedeniyle Asri Mezarlık’taki Şehitlik’te tören düzenlendi. Törene Vali Şükrü Kocatepe, 11. Komando Tugayı Komutanı Tuğgeneral Kamil Özhan Özbakır, AK Parti Denizli Milletvekili Cahit Özkan, CHP Denizli Milletvekili Kazım Arslan, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli protokolü, şehit yakınları, askeri erkan ve öğrenciler katıldı.

denizli-18-mart-canakkale-zaferi-denizli-sehitlik-1

Protokol sırasına göre anıta çelenklerin sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu, saygı atışı yapıldı. İstiklal Marşı’nın söylenmesinin ardından şehitlik defterini imzalayan Vali Şükrü Kocatepe, daha sonra yazdıklarını okudu.

denizli-18-mart-canakkale-zaferi-denizli-sehitlik-3

EMANETİNİZE SAHİP ÇIKACAĞIZ
Vatan savunması adına canlarını veren şehitleri minnet ve şükranla andıklarını belirten Vali Kocatepe, “Hiçbir zaman hür ve bağımsız yaşama arzumuzdan vazgeçmeyeceğiz. Aziz şehitlerimizin kanlarıyla Çanakkale Destanı’nı yazdı, bu toprakları bize vatan yaptı. Emanetlerine ilelebet sahip çıkacağız. Kahramanlarımızı sonsuza kadar yaşatacağız” dedi.

ŞEHİTLER ZİYARET EDİLDİ
Vali Kocatepe ve protokol üyeleri törenin ardından şehit mezarlarını ziyaret etti. Denizli Müftüsü Mehmet Aşık’ın duasının ardından şehit mezarlarına karanfil bırakan Vali Kocatepe ve beraberindekiler, şehit yakınlarının acılarını paylaştı.

denizli-18-mart-canakkale-zaferi-denizli-sehitlik-2

İKİNCİ TÖREN POLİS ŞEHİTLİĞİ’NDE
Asker şehitliğinin ardından polis şehitliğine geçen protokol üyeleri, burada da vatan savunması uğruna canlarını veren şehit polislerin mezarlarını ziyaret etti, karanfil bıraktı, şehit yakınlarının acılarını paylaştı.

Burada da şehitlik defterini imzalayan ve yazdıklarını okuyan Vali Şükrü Kocatepe, “Güvenliğimiz için kanlarını akıtan, canlarını veren aziz şehitlerimizi sonsuza kadar yaşatacağız” dedi.

Polis şehitliğindeki tören duaların okunmasıyla sona erdi.

denizli-18-mart-canakkale-zaferi-denizli-sehitlik-anons

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
25 Haziran 2024 Salı 26 43Sıcak
26 Haziran 2024 Çarşamba 25 41Sıcak
27 Haziran 2024 Perşembe 24 41Sıcak
28 Haziran 2024 Cuma 25 39Sıcak
29 Haziran 2024 Cumartesi 22 39Sıcak