REKLAMI GEÇ

3 mahallede daha altyapı çalışmaları başlıyor, iki mahalle gün sayıyor

3 mahallede daha altyapı çalışmaları başlıyor, iki mahalle gün sayıyor

Kentin altyapısının değişmesi konusunda yıllardan bu yana yatırımlarını sürdüren Denizli Büyükşehir Belediyesi, Sevindik, Sümer ve Karşıyaka mahallelerinde çalışmalara başlıyor. 95 milyon liralık ihaleyi kazanan firma ile sözleşme imzalanırken, Zolan Merkezefendi ve Yenişehir’de de çalışmaların başlayacağını söyledi.

Sema Kayılı / DENİZLİHABER / 20 Şubat 2020 Perşembe, 14:07

Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ, Sevindik ve Sümer mahalleleri ile Karşıyaka Mahallesi’nin bir kısmının altyapısının baştan aşağı yenilenmesi için açılan ihaleyi kazanan yüklenici firma ile sözleşme imzaladı.

Büyükşehir Belediyesinde düzenlenen imza törenine, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri ve DESKİ Genel Müdür Vekili Mustafa Ünal, Yardımcısı Halil İbrahim Buldaş ve Ahmet Hakan Doğanay, ihaleyi kazanan Atilla İnşaat Turizm ve Ticaret A.Ş’nin Yönetim Kurulu Başkanı Korhan Atilla, Temelsu Uluslararası Mühendislik Müsteşarlık Hizmetleri Proje Müdürü Ahmet Tosun ve davetliler katıldı.

Şehirlerin öncelikle sağlığın ve temizliğin merkezi olmak durumunda olduğunu kaydeden Zolan, bu kapsamda insanların hayatını sağlıklı bir şekilde devam ettirebilmesi için içme suyunun ulaştırılabilmesinin, kullanılan suyun uzaklaştırılmasının ve sel gibi afetlerin önlenmesi noktasında yağmur suyu hatlarının döşenmesinin belediyelerin en önemli görevi olduğunu ifade etti.

“ESAS OLAN İNSANDIR”

“Esas olan insandır, insanlarımızın sağlıklı bir şekilde hayatını devam ettirebilmesidir” diyen Zolan şunları söyledi:

“Altyapı çok önemlidir. Bir şehirde altyapı yoksa üste ne yapsanız faydası yoktur, anlamı yoktur, yapılan işler de boşadır. Biz göreve geldiğimizden bugüne kadar aynı şiar ve yürüyüşle baktık. Altyapı noktasında hiçbir fedakarlıktan kaçınmadan bugünlere geldik.” Altyapı çalışmalarının birçok belediye başkanının arzu ettiği bir konu olmadığını vurgulayan Başkan Zolan, alt yapı çalışması sırasında yaşanan toz, çamur, trafik, suların kesilmesi gibi sıkıntılara değinerek, “Ancak altyapı bittikten sonra ise hayata daha iyi ve güvenli bakıyoruz. Sonucu, maliyeti, bedeli ne olursa olsun altyapının yapılması gerekiyor. Bu şekilde insan yaşantısı ve kalitesi de en üst seviyeye çıkar” diye konuştu.

“TÜRKİYE’NİN EN TEMİZ SUYU DENİZLİ’DE”

Zolan, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bugün övünerek söylüyoruz; Türkiye’nin en temiz suyu Denizli’dedir. Her geçen gün daha da ilerliyoruz. Yeni doğmuş bebeğimize verebilecek seviyede temiz ve sağlıklı bir suya sahibiz. Allah’ın lütfu olan kaynaklarımız nitelikli, insan sağlığına olumsuzluk verecek herhangi bir yapıya sahip değil. Suyu evlere ulaştırma noktasında birçok hassasiyeti dikkate alıyoruz. Onun için söylüyoruz, Türkiye’nin en temiz suyu Denizli’de. Çeşmeden akan suyun içilebilir olan şehir sayısı çok da fazla değildir. Birçok büyükşehirde kullanma suyu olarak çeşmeden akan su kullanılır. Denizlimiz bu noktada çok şanslı ve biz Denizlimizle gurur duyuyoruz. Vatandaşlarımızın teveccühü, desteği ve gayretiyle daha güzel işleri yapma konusunda da yolumuza devam ediyoruz.”

“DENİZLİ’DEN İZMİR’E KADAR HAT DÖŞEMEK DEMEK”

2019 yılında başladıkları Anafartalar, Dokuzkavaklar, Aktepe ve Karşıyaka Mahallesi ile Deliktaş Mahallesi’nin bir kısmının altyapı çalışmalarının devam ettiğini kaydeden Zolan, imzalayacakları bu sözleşme ile vatandaşların uzun süredir arzu ettikleri Sevindik, Sümer ve Karşıyaka Mahallesi’nin bir kısmında altyapı çalışması başlatacaklarını müjdeledi. İhalenin 95 milyon 303 bin  TL olduğunu bildiren Başkan Zolan, “Metraj anlamında devasa işler yapacağız. 122 km içme suyu hattı, 73 km kanalizasyon hattı ve 23 km yağmur suyu hattı döşeyeceğiz ve 1 adet de atık su arıtma terfi merkezi inşa edeceğiz. Yaklaşık 220 km’ye yakın hat döşenecek. Bu yaklaşık Denizli’den İzmir’e kadar hat döşemek demek” dedi.

 

“BİRÇOK MAHALLEMİZİN SIKINTILARINI GİDERMİŞ OLACAĞIZ”

Anafartalar, Dokuzkavaklar, Aktepe ve Karşıyaka Mahallesi ile Deliktaş Mahallesi’nin bir kısmı ve Sevindik, Sümer ve Karşıyaka Mahallesi’nin bir kısmı olmak üzere iki ayrı ihale yaptıklarını anlatan Başkan Zolan, “İki ihaleye ilave mahalle olarak, Merkezefendi ilçesindeki Merkezefendi Mahallemizin alt yapısını baştan aşağı yenileyeceğiz. Bir de Yenişehir Mahallemizde içme suyu ile ilgili sıkıntı var. İçme suyu hatlarında çok sık patlaklar oluşuyor. Yenişehir’de içme suyu hatlarını baştan aşağı değiştireceğiz. Birçok mahallemizin sıkıntılarını bu iki paketle gidermiş olacağız” diye konuştu. İlk paketin ihalesini başka bir firmanın aldığını, bu paketi ise Atilla İnşaat’ın aldığını ifade eden Başkan Zolan, 3. paket alt yapı çalışmalarının da olacağını, buradaki mahallelerin isimlerini ayrıca paylaşacağını belirtti.

“KAYNAKLARI BU KADAR VERİMLİ KULLANAN BAŞKA BİR BELEDİYE GÖRMEDİM”

Atilla İnşaat Turizm ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Korhan Atilla ise, firmasının 52 yıldır bu işi yaptığını belirterek, Denizli’deki alt yapı çalışmalarından övgüyle bahsetti. Belediyenin sadece kendi sorumluluk alanında değil, alt yapıya yatırım yapacak elektrik, doğalgaz ve telefon gibi diğer sorumlu kurumlarla da uyum ve koordinasyon içinde çalıştığını belirten Atilla, “Kaynakları bu kadar verimli kullanan başka bir belediyeye daha önce rastlamamıştım. Bu ülkenin bir yurttaşı olarak insan mutluluk duyuyor. Allah utandırmasın. Allah temel atma törenlerinde ve açılış törenlerinde bir arada olmayı nasip etsin” dedi. Atilla, yaklaşık 1 ay içinde başlayacakları işi 2 yıl içerisinde tamamlayacaklarını sözlerine ekledi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
17 Haziran 2024 Pazartesi 23 40Sıcak
18 Haziran 2024 Salı 24 41Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
19 Haziran 2024 Çarşamba 25 41Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
20 Haziran 2024 Perşembe 24 42Sıcak
21 Haziran 2024 Cuma 23 41Sıcak