REKLAMI GEÇ

6 MAHALLEYE 120 MİLYONLUK YATIRIM

6 MAHALLEYE 120 MİLYONLUK YATIRIM

Denizli’de İncilipınar, Cumhuriyet, Fatih, Deliktaş, Siteler ve Mehmetçik mahallelerine kapsayan 201 km içme suyu, 165 km kanalizasyon hattı ile 384 km yağmur suyu drenaj kanalı hattı yapımını kapsayan alt yapı projesinin temeli atıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, 120 mimyon liraya mal olacak yatırımın çalışmalarının günlük hayatta yol açacağı aksaklıklar için şimdiden vatandaşlardan özür dileyerek, “Sizlerden biraz sabretmenizi istiyoruz” dedi.

Şengül Boz / DENİZLİHABER / 27 Şubat 2015 Cuma, 15:29

Deliktaş Mahallesi’nde düzenlenen temel atma törenine Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Vali Vekili Ekrem Büyükata, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammed Subaşıoğlu ile daire müdürleri ve mahalle sakinleri katıldı.

zolan-ic120 MİLYONLUK YATIRIM
İncilipınar, Cumhuriyet, Fatih, Deliktaş, Siteler ve Mehmetçik Mahallerini kapsayan alt yapı yatırımının temel atma töreninde konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “Seçim döneminde söz verdik, sözümüzü tutuyoruz. Biz Fatih ve Deliktaş mahallerimizde her yağmur yağdığında evleri pis suların bastığını biliyoruz. O nedenle bu altyapı çalışmasını başlattık. Bugün burada 201 Km içme suyu, 165 km kanalizasyon, 384 Km yağmur suyu drenaj kanalı hattının temelini atacağız. Ayrıca 57 içme suyu deposu ile 60 pompanın da bakım çalışmalarının startını vermiş oluyoruz” dedi. 6 mahalleye yapılacak olan alt yapı yatırımının 120 milyon liraya mal olacağı belirtildi.

“BİRAZ SABREDECEKSİNİZ”
Çalışmalar esnasında toz, çamur gibi sıkıntıların yaşanabileceğini de belirten Başkan Zolan, mahalle sakinlerinden sabırlı olmalarını istedi. Zolan, “Biliyoruz, çalışmalar sırasında çocuklarınız eve çamurlu ayakkabılarıyla girebilir. Ama sizlerden biraz sabretmenizi isteyeceğiz” diye konuştu.

zeybekci-ic

DENİZLİYE SAHİP ÇIKIN ÇAĞRISI
Denizli’de 7 yıl belediye başkanlığı yaptığını belirten Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, “Bizden önce Denizli’de belediye hizmetleri Çınar ile Bayramyeri arasında sıkışıp kalmıştı. Biz seçim çalışmaları esnasında bu bölgeleri gezdiğimizde söz verdik. Çınar’da ne varsa bu mahallelerde de olacaktı. Yapılan hizmetleri görüyorsunuz. Ancak bunu her yerde yüksek sesle söylemeniz gerek. Önümüzde genel seçimler var. Bu seçimlerde yüzde 65’in üzerinde oy istiyorum sizden. Bunu benim için değil, Osman için değil, Denizli için yapmalısınız. Denizli’ye sahip çıktığınızı göstermelisiniz” dedi.

Açılış konuşmalarının ardından, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ile davetliler butona basarak alt yapı çalışmasını başlattı.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
20 Temmuz 2024 Cumartesi 27 41Sıcak
21 Temmuz 2024 Pazar 25 42Sıcak
22 Temmuz 2024 Pazartesi 27 42Sıcak
23 Temmuz 2024 Salı 26 41Sıcak
24 Temmuz 2024 Çarşamba 25 39Sıcak