REKLAMI GEÇ

Alerjide de pilotuz!

Alerjide de pilotuz!

Türkiye Ulusal Alerji ve Klinik İmmünoloji Derneği, alerjik hastalıklar konusunda toplumu ve sağlık meslek mensuplarını bilgilendirmek için başlattığı kampanyada, polen yönünden zengin illerden biri olan Denizli ve İzmir’i pilot bölge seçti.

/ DENİZLİHABER / 9 Nisan 2007 Pazartesi, 00:00

Türkiye Ulusal Alerji ve Klinik İmmünoloji Derneği, başta alerjik nezle olmak üzere, alerjik hastalıklar konusunda, toplumu ve sağlık meslek mensuplarını bilgilendirmek ve bilinç düzeyini artırmak için ‘Alerjik nezleye karşı halk bilinçlendirme kampanyası’ başlattı. Bu kampanya çerçevesinde gerçekleştirilecek ilk etkinlikler için, polen yönünden zengin illerden olan İzmir ve Denizli pilot bölge seçildi. Bu kampanya ile dernek, alerjik nezleli kişileri korumak adına ‘Komplikasyonlar gelişmeden, doktora başvurun’ çağrısında bulunuyor.

Kampanyanın tanıtımını yapmak üzere Denizli’ye gelen Türkiye Ulusal Alerji ve Klinik İmmünoloji Derneği Başkanı Prof. Dr. Ayfer Tuncer, kampanya ve alerjik hastalıklar hakkında bilgi verdi. Polis Evi’nde yapılan tanıtım toplantısında konuşan Tuncer, “Ege Bölgesi, polen yönünden zengin bir bölge. Şimdiye dek yapılan çalışmalarda, alerjik hastalıkların görülme sıklığı, Ege Bölgesi’nde Türkiye ortalamasının üzerinde. Alerjik hastalıkların görülme sıklığı oranı yüzde 14-15 olan Ege Bölgesi’nden İzmir ve Denizli’yi, kampanyamız için pilot bölge seçtik. Mayıs ayında, Denizli’de ilk olarak eczacılar ve doktorlara yönelik olarak, ardından da halka yönelik eğitim panelleri düzenleyeceğiz” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
26 Mayıs 2024 Pazar 17 28
27 Mayıs 2024 Pazartesi 14 27Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
28 Mayıs 2024 Salı 15 27Çok Bulutlu
29 Mayıs 2024 Çarşamba 17 29Parçalı Bulutlu
30 Mayıs 2024 Perşembe 15 29Parçalı Bulutlu