REKLAMI GEÇ

Aynur-Feza Başer Anaokulu açıldı

Aynur-Feza Başer Anaokulu açıldı

Hayırsever Başer Ailesi’nden eğitime önemli bir katkı daha. Miniklere sıcak bir yuva olacak Aynur-Feza Başer Anaokulu törenle açıldı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 8 Mart 2019 Cuma, 11:48

Aynur-Feza Başer Anaokulu’nda düzenlenen törene; Vali Hasan Karahan ve eşi Şule Meral Karahan, Denizli Milletvekilleri Nilgün Ök, Cahit Özkan, Teoman Sancar, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Merkezefendi Kaymakamı Dr. Adem Uslu, Pamukkale Kaymakamı Hayrettin Balcıoğlu, İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, İl Jandarma Komutanı Albay Metin Düz, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, diğer protokol üyeleri, hayırsever Seyfi Başer ve ailesi ile davetliler katıldı.

Törende davetlilere seslenen hayırsever Seyfi Başer, “Eğitim; ülkelerin muasır medeniyet seviyelerini, refahlarını ve milli gelirlerini belirler. Bu yüzden, bizler de aile olarak, rabbimin verdiği imkânlar ve güç ölçüsünde doğup büyüdüğümüz, suyunu içip havasını teneffüs ettiğimiz, hizmet etmekten şeref duyduğumuz Göveçliğimize çeşitli eğitim kurumları kazandırdık. Amacımız; donanımlı, eğitimli, ülkeyi ileri teknoloji ve ileri seviyelere götürecek, bugünün vizyonuna ayak uydurabilecek gençler yetiştirmek. Eğitim iki ayaklı terazi gibidir. Bir tarafı okul diğer tarafı ailedir. Okul ne kadar önemliyse aileler de o kadar önemlidir. Bu vesileyle bizi yetiştiren anneme, babama, ölmüşlerimize Allah rahmet eylesin. Sizlerin huzurunda bizi bu yaşlarımıza getiren annemi çağırıp elini öpmek istiyorum” dedi.

Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, “Sağlıklı ve istenilen davranışlara sahip çocuklar yetiştirmek; onların gelişim özelliklerini ve bu özellikler doğrultusunda gereksinimlerinin ne olduğunu bilmeye bağlıdır. Erken çocukluk dönemindeki gelişmelerle, okul öncesi eğitim, artık anne ve babanın yalnız başarabileceği bir konu olmaktan çıkmış durumdadır. Eğitimin sağlam temeller üzerine kurulmasına ve insanların ileri yaşlardaki başarılarında okul öncesi eğitimin rolü bilimsel olarak artık kanıtlanmıştır. Az ya da çok, hiç önemli değil, eğitime gönül vermek, bu kutsal görevin içinde bulunmak bu ülkeye yapılabilecek en güzel hizmettir. Birçok ülkede okul öncesi eğitim zorunlu olup, 3 yaşında eğitime başlanır. 6 yaşına kadar zekâ gelişimi oluştuğundan 3-6 yaş en kıymetli zamandır. Bu nedenle bu zamanı iyi değerlendirmemiz gerekiyor. Eğitimde hayırseverlerimizin katkısına ciddî manada ihtiyacımız var. Denizli bu konuda örnek illerden biridir. Kıyas edersek Denizli Türkiye’de ilk sıralarda yer alan ilimizdir. Hayırseverlerimizde okul yapma konusunda ciddî bir yarış var. Eğitime katkı sağladıkları için hayırseverlere teşekkür ediyorum” dedi.

Denizli’de 86 bağımsız anaokulu, 344 anasınıfında, 24.043 öğrencinin eğitim gördüğünü belirten Oğuz, “1047 öğretmenimiz ile %88‘e ulaşan okullaşma oranımız ile ilimiz her alanda olduğu gibi okulöncesi eğitimde de en üst seviyededir. Tabi ki bu bizim için yeterli değildir. Hedefimiz %100 okullaşmaya ulaşmaktır. İlimizin eğitim kalitesinin artırılması ve başarı grafiğinin yükseltilmesi noktasında elimizden gelen gayreti göstermekteyiz” diye konuştu.

Açılışını yapacağımız okulumuz 4 Derslikli özel proje olarak 750.000 TL mal olmuş ve tamamı Yedeks Tekstil San. ve Tic. A.Ş. adına Hayırsever Seyfi Başer tarafından karşılanarak Aynur-Feza Başer Anaokulu adını alarak 2018-2019 eğitim öğretim yılında eğitime başlamıştır. Huzurlarınızda kendilerine teşekkür eder, bu okulumuzun Denizli’mize, milletimize hayırlı olmasını diler, saygılar sunarım” dedi.

Vali Hasan Karahan da törende yaptığı konuşmasına hayırsever Seyfi Başer ve Yavuz Başer kardeşlere, okula isimleri verilen eşleri Aynur ve Feza Başer’e teşekkür ederek başladı.

Vali Karahan, “Okulumuz hayırlı uğurlu olsun. Hayırseverimizin annesine olan saygısı ve sevgisi hepimizi duygulandırdı. Bu vesileyle bütün annelerin de ellerinden öpüyoruz. Annelerin her zaman için yeri bambaşkadır. Onlar bu dünyayı terk etseler bile evlatlarını terk etmiyorlar. Bunu da hepimiz bir şekilde hissediyoruz. Cenab-ı Allah onları bizlerin varoluş sebebi kılmış. İyi ki de öyle olmuş. Eğitim şart ve bu konuda kimsenin bir itirazı olamaz. Denizli yedisinden yetmişine kadar her alanda örnek bir il. Siviliyle, resmisiyle, yereliyle, merkezi yönetimiyle, halkıyla, en gariban vatandaşıyla ve en zenginiyle, topyekûn eğitime gönül vermiş bir şehir. Bunun meyvelerini topluyoruz. Denizli’miz Türkiye’nin örnek bir şehri. Gelişen ve büyüyen bir şehri. Bölgesinin en büyük ikinci şehri. Bunların hiç biri kendi kendine olmuyor. Hepsi eğitimle oluyor. Eğitime yatırımla, eğitime rağbet etmeyle oluyor. Emeği geçenlere, bu işlere destek verenlere, sahip çıkanlara hepsine birden hürmet ediyoruz. Allah Regaip Kandilinizi mübarek etsin. Memleketimize güzel günler göstersin. Birlik beraberliğimizi bozmasın. Hep birlikte kardeşçe yaşayalım. Dünya’nın Türkiye’ye ihtiyacı var. Türkiye Dünyanın vicdanıdır, hakkın ve adaletin sesidir. Allah bu milleti yeryüzünden eksik etmesin” dedi.

Vali Hasan Karahan konuşmasının ardından Hayırsever Seyfi Başer ve Yavuz Başer’e teşekkür plaketi verdi.

Okulun resmi açılışı Vali Hasan Karahan, Başer ailesi ve törene katılan tüm protokol üyelerince kurdele kesilerek yapıldı. Kurdele kesimi sonrası Vali Hasan Karahan ve davetlilerce anaokulu derslikleri ziyaret edildi.

Yorumlar

Kamil Tuksal   -  Bağlantı 8 Mart 2019, 12:41

Allah C.C. Sayılarınız ı artırsın. Güzel insanlar. Ahirette misliyle mükafatınızı versin inşALLAH.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
23 Temmuz 2024 Salı 28 42Sıcak
24 Temmuz 2024 Çarşamba 25 39Sıcak
25 Temmuz 2024 Perşembe 24 39Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
26 Temmuz 2024 Cuma 24 37Sıcak
27 Temmuz 2024 Cumartesi 21 35Sıcak