REKLAMI GEÇ

Azeri Müşavir’den Kocatepe’ye ziyaret

Azeri Müşavir’den Kocatepe’ye ziyaret

Denizli’deki Azeri öğrencilerle görüşmek üzere kente gelen Azerbaycan Büyükelçiliği Eğitim Müşaviri Doç. Dr. Necibe Nesibova, Vali Şükrü Kocatepe’yi ziyaret etti.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 11 Nisan 2016 Pazartesi, 16:44

Azerbaycan Büyükelçiliği Eğitim Müşaviri Doç. Dr. Necibe Nesibova, ziyarette yaptığı konuşmada, Pamukkale Üniversitesi’nde öğrenim gören Azeri öğrencilerle ilgili bir programa katılmak üzere Denizli’ye geldiğini söyledi. Türkiye ile Azerbaycan arasında çok güzel bir ilişki bulunduğunu vurgulayan Nesibova, “Bu birliktelik aynı kökten, tarihimizin, dilimizin kısacası her şeyimizin aynı olmasından ileri geliyor” dedi.

denizli-azermusavir-vali-zeyaret-ic

Vali Şükrü Kocatepe ise, Nesibova’ya ziyaretinden dolayı teşekkür ederek, “Azeri öğrencilerimiz burada kendi vatanlarında sayılırlar. Öğrencilerimiz istedikleri zaman valiliğimize gelip, bizimle görüşebilir, herhangi bir sorunları olduğunda arayabilir, ulaşabilirler. Eğitim ve gençlik iki Türk ülkenin geleceği açısından çok önemli. Geçlerimizi ne kadar donanımlı yetiştirirsek, ileride Türk ülkeleri olarak dünyada daha fazla söz sahibi oluruz” diye konuştu.

Azerbaycan Büyükelçiliği Eğitim Müşaviri Doç. Dr. Necibe Nesibova, ziyaretin anısına Kocatepe’ye üzerinde Azerbaycan ile Türkiye haritası ve bayraklarının bulunduğu, Atatürk’ün “Azerbaycan’ın sevinci bizim sevincimiz, kederi bizim kederimizdir” sözünün yer aldığı fincan setini hediye etti.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
16 Temmuz 2024 Salı 24 39Sıcak
17 Temmuz 2024 Çarşamba 26 40Sıcak
18 Temmuz 2024 Perşembe 25 40Sıcak
19 Temmuz 2024 Cuma 26 41Sıcak
20 Temmuz 2024 Cumartesi 25 42Sıcak