REKLAMI GEÇ

Başkan Zolan, Basın Bayramı’nı kutladı, demokratik toplum vurgusu yaptı

Başkan Zolan, Basın Bayramı’nı kutladı, demokratik toplum vurgusu yaptı

Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Türk basının da sansürün kaldırılışının 109.yılı nedeniyle mesaj yayınladı, “Basın demokratik toplumun en önemli güvencelerinden biridir. Bunun en güzel örneğini 15 Temmuz darbe girişiminde gördük” dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 23 Temmuz 2017 Pazar, 11:11

Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Türk basınında sansürün kaldırılmasının 109’uncu yıl dönümü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı. Basının demokratik toplumların en önemli güvencelerinden biri olduğunu vurgulayan Başkan Zolan, bunun en güzel örneğinin 15 Temmuz darbe kalkışması sırasında görüldüğünü söyledi.

“DARBE GİRİŞİMİNİN BASTIRILMASINDA BASININ ROLÜ BÜYÜK OLDU”

Türk basınında sansürün kaldırılmasının 109’uncu yıldönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, yerel ve ulusal tüm basın mensuplarının 24 Temmuz Basın Bayramı’nı kutladı. İletişim çağında doğru, ilkeli, tarafsız bilgi ve güvenilir paylaşımların kaynağının basın olduğunu ifade eden Başkan Zolan, şunları kaydetti:

“Kişisel hak ve özgürlükleri temel alarak, tarafsız bir anlayışla çalışmalarını yürüten basın, demokratik toplumların en önemli güvencelerinden biridir. Bizler bunun en güzel örneğini 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında gördük ve yaşadık. Demokrasiden yana tavır alan basınımız bu ülkeyi karanlığa götürecek hain kalkışmanın karşısında yer almış, canı pahasına yaptığı yayın ve bilgi paylaşımları ile darbe girişiminin bastırılmasında en önemli etkenlerden biri olmuştur.”

“BASIN MENSUPLARININ BAYRAMINI KUTLARIM”

Mesai kavramı gözetmeksizin, günün her saatinde fedakarca çalışan basının demokratik hayatın vazgeçilmez unsuru olduğunu vurgulayan Başkan Zolan, “Denizlimiz için hayata geçirdiğimiz tüm proje ve faaliyetlerimizde bizlerle birlikte hareket eden basınımızın bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da ilimizin hak ettiği yere ulaşmasına önemli katkılar sağlayacağına inancım tamdır. Bu duygu ve düşüncelerle her zaman desteklerini yanımızda hissettiğimiz değerli basın mensuplarımıza çalışmalarında başarılar diler, 24 Temmuz Basın Bayramı’nı tebrik ederim” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
14 Temmuz 2024 Pazar 22 38Sıcak
15 Temmuz 2024 Pazartesi 24 39Sıcak
16 Temmuz 2024 Salı 25 40Sıcak
17 Temmuz 2024 Çarşamba 25 41Sıcak
18 Temmuz 2024 Perşembe 25 41Sıcak