REKLAMI GEÇ

Başlarına çuval geçirdiler

Başlarına çuval geçirdiler

Aksiyon-İş Denizli Şubesi üyeleri, Torba Yasası’nın başlarına çuval geçirerek protesto ederken, uçurdukları beyaz güvercinlerle de özgürlük ve barış mesajları verdi.

Şengül Boz / DENİZLİHABER / 1 Mayıs 2015 Cuma, 11:59

Aksiyon-İş Konfederasyonu’na bağlı işçi sendikalarının Denizli temsilcileri, 1 Mayıs İşçi Bayramı’nı Bayramyeri Meydanı’nda kutladı. Önce Vilayet yanındaki Atatürk Anıtı’na çelenk koyan Aksiyon-İş üyeleri, taşıdıkları “V.I.P Torpillere Hayır”, “Zamlara Hayır”, “Taşerona Hayır”, “Çocuk İşçiliğine Hayır” yazılı pankartlarla Bayramyeri Meydanı’na geldi.

Burada PAK-İş Genel Başkanı Selim Demiralp, grup adına yaptığı basın açıklamasında, “Biz emekçiler, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nde yakıp yıkmak, kırıp dökmek için değil, demokratik hakkımızı kullanarak sorunlarımızı, haklarımızı, taleplerimizi dile getirmek, özgürlük, demokrasi ve adalete sahip çıkmak için meydanlardayız” dedi.

icUYGULAMALI PROTESTO
Torba yasaları ile milletin başına çuval geçirildiğini öne süren Demiralp, “İşçi kardeşlerimiz sorunlarına çözüm beklerken, sözde çözüm vaatleriyle hazırlanan torba yasalarla, mevcut hakları da ellerinden alınmaya çalışılıyor” diye konuştu.

Bu konuşmanın ardından alanda bulunan grup, başlarına çuval geçirip protesto gösterisinde bulundu. Grup üyeleri barışı simgelemesi için de beyaz güvercin uçurdu. Ayrıca, balon patlatarak ve düdük çalarak asgari ücrete, taşeron işçiğe hayır dedi.

Aksiyon-İş Konfederasyonu’na bağlı sendikaların 1 Mayıs etkinliği, davul zurna eşliğinde çekilen halaylarla sona erdi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
16 Temmuz 2024 Salı 24 39Sıcak
17 Temmuz 2024 Çarşamba 26 40Sıcak
18 Temmuz 2024 Perşembe 25 40Sıcak
19 Temmuz 2024 Cuma 26 41Sıcak
20 Temmuz 2024 Cumartesi 25 42Sıcak