REKLAMI GEÇ

Belediye – vatandaş mektuplaşması

Belediye – vatandaş mektuplaşması

Denizli’nin gelecekteki yol haritasının çizilmesine katkı sağlaması için merkezde yaşayan 400 bin kişiye gönderilen mektuplar vatandaşların önerileriyle birlikte geri dönmeye başladı. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, vatandaşta karşılık bulan uygulamanın katılımcı demokrasi için güzel bir örnek teşkil ettiğini belirtti.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 2 Temmuz 2014 Çarşamba, 09:23

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nce gönderilen mektupları yanıtlayan vatandaşlar, yanıtlarını içeren zarfları, belediye binası girişine konulan sandıklara bırakmaya başladı. Mektuplara yanıt verenlerin, kendi mahallesi ile kentin sorunlarına ilişkin görüş ve önerilerini getirdiği bildirildi.

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, 5 yıllık stratejik planını oluşturacak çalışma için 400 bin kişiye mektup gönderdiklerini, bu çalışmanın katılımcı demokraside bir örnek teşkil edeceğini söyledi.

Kentin sorunlarına belediyenin çözüm konusunda bir yaklaşımı olduğunu, ancak bir de vatandaş gözüyle bunları değerlendirmek istediklerini kaydeden Zolan, “Vatandaşlarımız mektuplarla, mahallesinde ve kentte gördüğü sorunları bize iletmeye başladı. Ayrıca oturduğu çevrede ve Denizli’de görmek istediği projeyi bize anlatıyor. Bunların hepsi tek tek değerlendirilecek, kimsenin kuşkusu olmasın. Bu çalşmayı birlikte yürümek adına atılmış güçlü bir adım olarak görüyorum” dedi.

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin eylül ayı sonuna kadar stratejik planını yapacağını belirten Başkan Zolan, “Bu plan Denizli’nin 5 yıllık yol haritası olacak. Bu plana Denizli halkı yön versin diye böyle bir çalışma başlattık. Çünkü Denizli’nin geleceğine yine bu şehirde yaşayanlar karar verecek. En büyük isteğimiz bu. Bugüne kadar gerek mektup gerekse internet aracılığı ile bize istek ve önerilerini ileten tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Onların önceliği bizim de önceliğimiz olacak, kimsenin kuşkusu olmasın” diye konuştu.

Yorumlar

nebihat polatdemir   -  Bağlantı 2 Temmuz 2014, 21:42

otogardan devlet hastanesine giden bir otobüs veya dolmuşun olması gerekiyor.belediye bir mektup kutusu da garaja koyarsa vatandaşın bu konuda ne çektiğini öğrenecektir.yoksa taksicilerin insafına kalıp soyulmak durumundayız.otogara çevre beldelerden gelen hasta ve yoksul vatandaş perişan.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
25 Haziran 2024 Salı 26 43Sıcak
26 Haziran 2024 Çarşamba 25 41Sıcak
27 Haziran 2024 Perşembe 24 41Sıcak
28 Haziran 2024 Cuma 25 39Sıcak
29 Haziran 2024 Cumartesi 22 39Sıcak