REKLAMI GEÇ

BİTİRMEYENİ BİZ BİTİRİRİZ!

BİTİRMEYENİ BİZ BİTİRİRİZ!

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Denizli’ye geldi. Eroğlu, yıllardır yapımı bir türlü bitirilemeyen ve çiftçinin sabırsızlıkla beklediği Yenicekent iletim kanalının 26 Aralık’ta tamamlanacağı garantisini verdi. Bakan Eroğlu, “Bitirmeyeni biz bitiririz” sözleriyle de yetkililere gözdağı verdi.

İlyas Coşkun / DENİZLİHABER / 29 Mayıs 2014 Perşembe, 15:53

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu bazı ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Denizli’ye geldi. Bakan Eroğlu ilk olarak Vali Abdülkadir Demir’i makamında ziyaret etti. Vali Demir, “Bakanımız yıllardır Denizli’nin bakanı gibi çalışıyor. Bizim isteklerimize her zaman destek verdi ve yardımcı oldu. Denizli turizm ve sanayi şehri gibi gözüküyor ama aslında Denizli tarım ve hayvancılık şehridir. Tarım yapılan büyük ovalarımız var. Denizli’de şu an sulanabilir alanların sadece yüzde 44’ü sulanabiliyor. Devam eden projelerimiz bittiğinde Denizli’de tarım yapılan arazilerin yüzde 51’i sulanabilir duruma gelecek” dedi.

Orman ve Su İşleri Bakanlığının Denizli’ye 2 Milyar TL’lik yatırım yaptığını vurgulayan Eroğlu, “Bugün buraya başkanımızı tebrik etmek ve Denizli’mizin ihtiyaçlarını dinlemek için geldik. Bu bölgenin evladı, hizmetkarı olarak aralıksız olarak çalışıyoruz. Denizli’ye son 10 yılda yaklaşık 2 Milyar TL’lik yatırım yaparak en çok yatırım yapan Bakanlık olduk. Denizli ziraat açısından önemli bir şehir. Birlikte el ele vererek Denizli’mizi geleceğe hazırlayacağız. Denizli’ye sulamada önem verdik. Gerçekleştirdiğimiz yatırımlar ile 683 bin dekar arazide modern sulama yapıyoruz. Yılda 3 milyon metreküp içme suyu temini için projeler hayata geçirdik” dedi.

YETKİLİLERE GÖZDAĞI VERDİ
Denizli’de yıllardır inşaatı devam eden ve bir türlü bitirilemeyen Yenicekent iletim kanalı hakkında da açıklamalarda bulunan Bakan Eroğlu, sulama kanalının bitiş tarihi ve saatini de verdi. Eroğlu, “Yenicekent iletim kanalı önemli ve zor bir kanal. Bunun için zorlu süreçlerden geçtik. Son olarak Bakanlık olarak el attık ve devletimiz tarafından yapım çalışmalarına başladık. Bu kanalda 3 tane tünel açtık. Toplamda 5 Bin 221 metre uzunluğunda tünellerimizi tamamladık. Zor bir işti zoru başardık. Bu kanalı kullanan vatandaşlarımız rahat bir nefes alacak. Bu kanalın temelini atarken 26 Aralık 2014 tarihinde Saat 10:59’da bitirme sözü verdik ve bitireceğiz de. Şu anda kanalımızın yüzde 76 ‘sı bitmiş durumda. İnşaatımızda 26 Aralık tarihinde bitmiş olacak çünkü bitirmeyeni biz bitiririz” dedi.

BAKAN’DAN ŞEMSİYE UYARISI
Yurt geneline yaşanan kuraklık endişesi ile ilgili açıklamalarda bulunan Bakan Eroğlu, Denizli’ye yağmur müjdesi verdi. Eroğlu, “Denizli’ ye yağışlar geliyor bunun müjdesini verebiliriz. Bugünden itibaren olmak üzere Pazar ve Çarşamba günleri yoğun bir yağış bekliyoruz. Vatandaşlarımız şemsiyelerini alsınlar. Denizli’de barajlarımızın doluluk oranları iyi durumda. Şu anda yüzde 74 oranında. Denizli yağış bakımında fevkalede iyi. Bu sene ile ilgili tarım ve içme suyunda sıkıntımız yok ancak önümüzdeki yıl yağış olmaması ihtimaline karşı, bu yıldan tedbir alıyoruz ve çalışmalar yapıyoruz” dedi.

ic

ZOLAN’I ZİYARET ETTİ
Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Vali Abdülkadir Demir’in ardından Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ı makamında ziyaret etti. Zolan, Bakan Eroğlu’na hatıra olarak Fetih suresinin yazdığı bir vazo hediye etti.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
23 Temmuz 2024 Salı 28 42Sıcak
24 Temmuz 2024 Çarşamba 25 39Sıcak
25 Temmuz 2024 Perşembe 24 39Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
26 Temmuz 2024 Cuma 24 37Sıcak
27 Temmuz 2024 Cumartesi 21 35Sıcak