REKLAMI GEÇ

Büyükşehir, Irlıganlı yolunu yeniledi

Büyükşehir, Irlıganlı yolunu yeniledi

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından sıcak asfalt dökülerek yenilenen Irlıganlı yolunda incelemede bulunan Başkan Osman Zolan, “Söz verdik yaptık” dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 15 Mart 2024 Cuma, 12:59

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Büyükşehir Belediyesi tarafından sıcak asfalt dökülerek modern bir hale getirilen Irlıganlı yolunda incelemede bulundu. Başkan Zolan’a MHP Denizli İl Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Aydın, Fen İşleri Dairesi Başkanı Nuriye Çevni ve beraberindekiler eşlik etti. Pamukkale yol ayrımından başlayarak Irlıganlı Mahallesi girişine kadar olan yaklaşık 3,5 km’lik yolda döktükleri sıcak asfaltı inceleyen Başkan Zolan, burada yaptığı açıklamada, Irlıganlı Mahallesi’nin uzun zamandan beri arzu ettiği yolun yapımını tamamladıklarını müjdeledi. Uzun yıllar önce yapılan ve dar olan yolun konforunun zamanla bozulduğunu, otoyol çalışmaları sırasında ise ağır tonajlı araç geçişleriyle nedeniyle de güzergahtaki yıpranmanın üst seviyeye çıktığını anlatan Başkan Zolan, “Bu yolumuzu yapma sözünü vermiştik. Çok şükür sözümüzü tuttuk ve yolumuzu sıcak asfaltla en üst standartta yeniledik. Allah’ım kazasız belasız kullanmayı nasip etsin” dedi.

Çiftçilerin ürün nakliyesi kolaylaşacak
Yolun sadece Irlıganlı Mahallesi için değil buradan ilerideki mahalleler için de büyük önem arz ettiğini kaydeden Başkan Zolan, “Yolumuz çok konforlu ve güzel oldu. Vatandaşlarımızdan araçlarını dikkatli kullanmalarını istiyoruz” diye konuştu. Pamukkale, Irlıganlı ve çevresinin tarım konusunda üreten bir bölge olduğunu vurgulayan Başkan Zolan, modern bir hale getirilen yolun çiftçilerin ve üreticilerin özellikle ihracata yönelik ürünlerinin nakliyesini de kolaylaştıracağını, bunun yanında güzergahtaki trafik yoğunluğunu da çözmüş olduklarını belirtti. MHP Denizli İl Başkanı Mehmet Ali Yılmaz’ın, uzun yıllar önce Irlıganlı Belediye Başkanlığı yapan babası Hasan Yılmaz’ın söz konusu yolun yapımı için de talebi olduğunu anlatan Başkan Zolan, “Biz de Hasan Yılmaz ağabeyimize ‘tamam’ diyerek söz vermiştik. Bugün o sözü yerine getirmenin de mutluluğunu yaşıyorum” diye konuştu.

MHP İl Başkanı Yılmaz’dan Başkan Zolan’a teşekkür
MHP Denizli İl Başkanı Yılmaz ise, sıcak asfaltla modern bir hale gelen yol nedeniyle Başkan Zolan’a teşekkür ederek, “Sadece Cumhur İttifakının paydaşı MHP İl Başkanı olarak değil, bu bölgenin insanı ve burada oturan biri olarak da teşekkür ediyorum. Hakikaten Korucuk ve Irlıganlı arasındaki Pamukkale bağlantı yolu gerek tarım ürünlerinin nakliyesi anlamında, gerekse oluşabilecek kazayı engelleme anlamında çok mühim. Ben hizmet siyaseti yapan Sayın Başkan Zolan’a ve emeği geçen herkese bir kez daha teşekkür ediyorum. Herkese kazasız belasız hayırlı yolculuklar diliyorum” dedi.

Yorumlar

Mustafa Kasapoglu   -  Bağlantı 15 Mart 2024, 22:44

Başkanım tebrik ediyorum çok güzel olmus geçen yaz Beyağaç koycegiz yolunuda sıcak asfalt yapsaydın çok güzel olurdu mıcır asfalt istemiyoruz ne olur sizden ricam

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
21 Nisan 2024 Pazar 9 25Çok Bulutlu
22 Nisan 2024 Pazartesi 11 28Çok Bulutlu
23 Nisan 2024 Salı 15 33Çok Bulutlu
24 Nisan 2024 Çarşamba 18 35Çok Bulutlu
25 Nisan 2024 Perşembe 16 28Az Bulutlu