REKLAMI GEÇ

Büyükşehir ramazan geleneklerine sahip çıkmaya devam edecek

Büyükşehir ramazan geleneklerine sahip çıkmaya devam edecek

Ramazan ayı geleneklerine sahip çıkmaya bu yıl da devam edecek Denizli Büyükşehir Belediyesi, her gün 5 bin kişinin orucunu açacağı iftar çadırının yanında düzenleyeceği mahalle iftarları ile vatandaşları aynı sofrada buluşturacak.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 9 Mart 2024 Cumartesi, 12:46

Denizli Büyükşehir Belediyesi, ramazan ayı hazırlıklarını tamamladı. Uzun yıllardır sürdürdüğü ramazan geleneklerini bu yıl da yaşatacak Denizli Büyükşehir Belediyesi, bu kapsamda Kayalık Caddesi’ndeki Ulu Cami yanında kurduğu iftar çadırında her gün 5 bin kişiyi ağırlayacak. Her yıl olduğu gibi bu yıl da mahalle iftarları düzenleyecek Denizli Büyükşehir Belediyesi, vatandaşları aynı sofrada buluşturacak. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan bir ramazan ayına da kavuşmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, ramazan ayı geleneklerini bu yıl da sürdüreceklerini söyledi. Geleneksel hale getirdikleri iftar çadırında her gün 5 bin kişinin orucunu açacağını belirten Başkan Zolan, “Ramazan ayı boyunca hayırseverlerimiz, iş insanlarımız ya da odalarımız iftar için sponsor olacak. Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak bizler de tüm organizasyonu gerçekleştirerek vatandaşlarımıza sağlıklı bir şekilde yemeklerini vereceğiz” dedi.

Denizlililer mahalle iftarlarında buluşacak

İftar çadırının yanında her gün bir mahallede iftar sofrası kuracaklarını söyleyen Başkan Zolan, “İnşallah ramazan boyunca vatandaşlarımızla aynı sofrayı paylaşarak birlikte orucumuzu açacağız. Bunların yanında sosyal ve kültürel etkinliklerimiz de olacak inşallah” diye konuştu. Ramazanın ruhunu gerek iftarlar gerekse diğer faaliyetlerle en üst seviyeye taşıyacaklarını işaret eden Başkan Zolan, şunları kaydetti: “Allah’ım bu mübarek ayda huzur ve mutluluk içinde ibadet etmeyi bizlere nasip etsin, yaptığımız ibadetler ve hayırları kabul ve makbul eylesin. Hepimiz birbirimize sahip çıkalım ve bu kutsal ayı en güzel şekilde bir ve beraber yaşayalım. Herkese şimdiden hayırlı ramazanlar diliyorum.”

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
21 Nisan 2024 Pazar 9 25Çok Bulutlu
22 Nisan 2024 Pazartesi 11 28Çok Bulutlu
23 Nisan 2024 Salı 15 33Çok Bulutlu
24 Nisan 2024 Çarşamba 18 35Çok Bulutlu
25 Nisan 2024 Perşembe 16 28Az Bulutlu