REKLAMI GEÇ

Büyükşehir’den Hz. Mevlana’yı anma gecesi

Büyükşehir’den Hz. Mevlana’yı anma gecesi

Denizli Büyükşehir Belediyesi, Hz. Mevlana’nın Hakk’a vuslatının 750. yıldönümü dolayısıyla anma programı düzenleyecek. Tüm vatandaşların davetli olduğu program 17 Aralık Pazar saat 20:00’de Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapılacak.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 15 Aralık 2023 Cuma, 10:17

Denizli Büyükşehir Belediyesi, büyük düşünür ve mutasavvıf Mevlana Celaleddin Rumi’nin Hakk’a vuslatının 750. yıldönümü dolayısıyla anma programı düzenleyecek.

Denizli Büyükşehir Belediye Konservatuarı’nın gerçekleştireceği program 17 Aralık Pazar günü akşamı saat 20:00’de Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi Özay Gönlüm Salonu’nda yapılacak. Programda Denizli Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı Türk Tasavvuf Musikisi Korosu, ilahiler söyleyecek, ayrıca Ali Sürücüoğlu ile Ahmet Sarıkaya kasideler okuyacak.

BAŞKAN ZOLAN’DAN VUSLAT GECESİ’NE DAVET
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, büyük düşünür Hz. Mevlana’nın vuslatının 750. yıldönümü dolayısıyla hazırladıkları anma programına tüm hemşehrilerini davet etti. Bugün Hz Mevlana’nın öğreti ve felsefesine her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyulduğunu ifade eden Başkan Zolan, şunları kaydetti: “Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak, hayatı boyunca tüm insanlığa örnek olan, ölümü ile bile gelecek nesillere büyük dersler veren Hz. Mevlana’yı gelecek nesillere anlatmaya devam ediyoruz. Bu kapsamda düzenleyeceğimiz Vuslat Gecesi programına tüm vatandaşlarımızı davet ediyorum. 750 yıl önce sözüyle, nefesiyle gönüllere dokunan, 66 yıllık ömrünü ilahi aşka adayan Hz. Mevlana’yı rahmetle anıyorum.”

SONSUZLUK KERVANI
Öte yandan Denizli Büyükşehir Belediyesi hafta sonu çok özel şiir, sohbet ve ezgi programı düzenleyecek. Yazar Serdar Tuncer, şiirleri ile gönüllerde taht kuran Dursun Ali Erzincanlı, ezgileri ve yorumlarıyla Murat Belet ile Mikail Şimşek Denizlililerle buluşacak. Tüm vatandaşların davetli olduğu program 16 Aralık Cumartesi saat 20:00’de Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapılacak.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
23 Temmuz 2024 Salı 28 42Sıcak
24 Temmuz 2024 Çarşamba 25 39Sıcak
25 Temmuz 2024 Perşembe 24 39Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
26 Temmuz 2024 Cuma 24 37Sıcak
27 Temmuz 2024 Cumartesi 21 35Sıcak