REKLAMI GEÇ

Büyükşehir’den kanser farkındalık eğitimi

Büyükşehir’den kanser farkındalık eğitimi

Sağlık alanında yaptığı yatırım ve eğitim çalışmalarıyla örnek olan Denizli Büyükşehir Belediyesi, çağımızın amansız hastalığı kansere yönelik farkındalık eğitimi düzenledi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 9 Mart 2022 Çarşamba, 14:08

Denizli Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde, çağımızın amansız hastalığı kanserin türlerinden olan meme, serviks ve kolon kanseri ile ilgili Büyükşehir Belediyesi’nde çalışan kadın personele yönelik farkındalık eğitimi düzenledi. Çatalçeşme Oda Tiyatrosu’nda düzenlenen eğitime Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanı Yelda Çetin, Denizli İl Sağlık Müdürlüğü’nde görevli Kanser Tarama Birim Sorumlusu Dr. Emel Dikbaş, Büyükşehir Belediyesi’nde çalışan kadın personel ve davetliler katıldı.

Dr. Emel Dikbaş, eğitimde kanserden korunmak amacıyla neler yapılması gerektiği, kanser çeşitleri, kanserin erken teşhisinin önemi üzerine bir sunum gerçekleştirdi. Kanser Erken Teşhiş, Tarama Eğitim Merkezi, KETEM’in önemi hakkında konuşan Dr. Emel Dikbaş, farkındalık eğitimine katılan personele en yakın KETEM’e rutin aralıklarla kontrole gelmelerinin hayati bir öneme sahip olduğunu dile getirdi.

BÜYÜKŞEHİR, FARKINDALIK EĞİTİMLERİNE ÖNEM VERİYOR
İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanı Yelda Çetin ise, eğitim sonunda Denizli İl Sağlık Müdürlüğü ve Dr. Emel Dikbaş’a teşekkür ederek, kanserin erken teşhisin önemi üzerine farkındalık oluşturduklarına inandığını belirtti. Hizmet içi farkındalık eğitimlerine ağırlık verdiklerine değinen Çetin, özellikle 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bu eğitimi gerçekleştirdiklerini kaydetti.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
21 Temmuz 2024 Pazar 25 42Sıcak
22 Temmuz 2024 Pazartesi 27 42Sıcak
23 Temmuz 2024 Salı 26 41Sıcak
24 Temmuz 2024 Çarşamba 25 39Sıcak
25 Temmuz 2024 Perşembe 25 40Sıcak