REKLAMI GEÇ

Cumhuriyet coşkusu başladı

Cumhuriyet coşkusu başladı

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 96. yıldönümü kutlamaları başladı. İlk tören Valilik önünde gerçekleştirildi, Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 28 Ekim 2019 Pazartesi, 15:21

96 yıl önce Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk Ulusu’na armağan ettiği Cumhuriyet’in 96. yıldönümü kutlamaları başladı. Kaymakamlık önündeki Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu etkinliklerine yoğun bir katılım gerçekleşti.

Ektinliğe Vali Hasan Karahan, AK Parti Denizli Milletvekilleri Şahin Tin, Nilgün Ök, CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar, Garnizon Komutan Vekili Piyade Albay Bilal Öztürk, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli Barosu Başkanı Müjdat İlhan, siyasi partilerin il başkanları, STK yöneticileri ve vatandaşlar katıldı.

Tören, sırasıyla Vali Hasan Karahan, Garnizon Komutan Vekili Albay Bilal Öztürk ve Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın Atatürk Anıtı’na çelenk sunmalarıyla başladı.

Tören, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları için yapılan 1 dakikalık saygı duruşu ile İstiklal Marşı’nın söylenmesiyle tamamlandı.

COŞKU SALI GÜNÜ YAŞANACAK
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları salı günü saat 10.00’da Vali Karahan’ın kutlamaları kabul etmesiyle başlayacak.

Saat 10.30’da ise Cumhuriyet coşkusu hat safhaya çıkacak. Vali Hasan Karahan, Garnizon Komutan Vekili Albay Bilal Öztürk ve Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan tören birliklerinin, halkın ve törene katılan öğrencilerin bayramını kutlayacak.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın söylenmesinin ardından Vali Hasan Karahan günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapacak, ardından da ödül törenine geçilecek.

Şiirlerin okunması ve halk oyunları gösterisinin ardından resmi geçit töreni gerçekleştirilecek.

Cumhuriyet Bayramı, gün boyu yapılacak çeşitli etkinlikler ile kutlanacak. Saat 14.00’de Hakkı Dereköylü Güzil Sanatlar Lisesi’nin “Cumhuriyet ve Türk Resmi Reprodüksiyon” konulu sergi Forum Çamlık’ta açılacak. Sergi 31 Ekim’e kadar gezilebilecek. Öğrenciler, aynı yerde saat 14.30’da ise “Cumhuriyet” konulu konser verecek.

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından saat 16.30’da Cumhuriyet yürüyüşü gerçekleştirilecek. Bayramyeri’nden start alacak olan yürüyüş, Delikliçınar’da tamamlanacak.

Denizli Demokrasi Platformu tarafından gerçekleştirilecek Cumhuriyet Yürüyüşü ise saat 19.00’da Atatürk Stadı önünden başlayacak, Valilik önünde son bulacak.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
18 Haziran 2024 Salı 24 41Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
19 Haziran 2024 Çarşamba 25 41Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
20 Haziran 2024 Perşembe 24 42Sıcak
21 Haziran 2024 Cuma 23 41Sıcak
22 Haziran 2024 Cumartesi 24 40Sıcak