REKLAMI GEÇ

“Denizli, Ramazan’ı doya doya yaşayacak”

“Denizli, Ramazan’ı doya doya yaşayacak”

Denizli Belediye Başkanı Nihat Zeybekci, hayırseverler tarafından desteklenen belediye önderliğinde hazırlanan etkinliklerle, kent sakinlerinin Mübarek Ramazan Ayı’nı doya doya geçireceğini söyledi.

/ DENİZLİHABER / 17 Ağustos 2009 Pazartesi, 19:53

Denizli Belediyesi Eski Encümen Salonu’nda Başkan Yardımcısı Şamil Çınar, Belediye Meclis Üyesi Mehmet Teke, eski üye Ruşen Uzunoğlu ile birlikte basın toplantısı düzenleyen Ak Partili Başkan Zeybekci, Ramazan Ayı boyunca kentin 437 noktasında etkinlik yapılacağını söyledi. Belediye tarafından Kayalık Caddesi üzerinde bulunan eski hal yerinde kurulan iftar çadırında her akşam bir hayırseverin sponsorluğunda 5 bin kişiye iftar yemeği verileceğini anlatan Başkan Zeybekci, iftarın yaklaşmasından merkezi yerlerde her gün 2 bin 500 adet iftarlık kumanya dağıtılacağını söyledi. Her akşam 15 farklı yerde düzenlenecek etkinliklerde halka tiyatro gösterilerinin sunulacağını, konservatuar sanatçılarının konserler vereceğini, ücretsiz çay servislerinin ve lokma dağıtımının yapılacağını hatırlatan Başkan Zeybekci, “Her yıl kurduğumuz iftar çadırımız bu yılda olacak. İftar çadırımıza her gün bir hayırseverimiz kurum veya kuruluşumuz sponsor olacak. Günde 5 bin kişi karnını doyuracak. Mevsim yaz olması nedeni ile çadırın bu yıl serinletmesini de sağlayacağız. Çadır içine soğutma sistemi kurulması çalışması devam ediyor” dedi.

Her gün 7 camide etkinlik
Bayramyeri Meydanında teravih namazı öncesi ve sonrasında ücretsiz olarak çay ikramında bulunacaklarını anlatan Başkan Zeybekci, Çınar Meydanı, İncilipınar Parkı ve Bayramyeri Meydanında tiyatro, mehter gösterilerinin yapılacağını konservatuar sanatçılarının konser vereceğini söyleyerek, “Kentin çeşitli mahallelerinde her gün 15 olmak üzere Ramazan boyunda 437 noktada etkinlik gerçekleştireceğiz. Etkinliklerimiz ücretsiz olacak. Belediye yönetimi olarak bizde halkımızın yanında olacağız. Etkinliklerimizin programı hazırlandı. Hayırseverlerimiz ve sponsorlarımız hazır. Ramazan boyunca yapılacak çalışmalardan belediye kasasından para çıkmayacak.” diye konuştu. Başkan Zeybekci, vatandaşların sağlıklı ortamda ibadetlerini yerine getirmek için de önlem aldıklarını söyledi. Başkan Zeybekci, “Beltaş’ın katkılarıyla 100 caminin halıları yıkandı temizlendi. Camilerimiz zaten temiz ama insanlarımız daha güzel mekanlarda ibadetlerini yapabilecekler. Dolu dolu bir Ramazan ayı için tüm hazırlıklarımız tamamlandı” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
20 Mayıs 2024 Pazartesi 18 32Parçalı Bulutlu
21 Mayıs 2024 Salı 19 34Parçalı Bulutlu
22 Mayıs 2024 Çarşamba 20 35Parçalı Bulutlu
23 Mayıs 2024 Perşembe 20 34Parçalı Bulutlu
24 Mayıs 2024 Cuma 15 28Parçalı Bulutlu