REKLAMI GEÇ

Vali Ahmet Altıparmak atama kararını değerlendirdi: “Makamlar geçicidir. Kararı saygıyla karşılıyorum”

Son kararnameyle merkeze alınan Vali Ahmet Altıparmak, kararı değerlendirdi. 15 Temmuz darbe girişimi gecesi Denizli’den Ankara’ya havayoluyla 550 komandonun gönderilmesini engellenmesinde büyük çaba harcayan Vali Altıparmak, makamların geçici olduğunu belirterek, “Devletin valisiyiz, bu göreve gelirken nasıl karşıladıysak, başka bir göreve gönderilirken de ayrı düşünceler içindeyiz” dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 21 Haziran 2017 Çarşamba, 12:50

Osman Nuri BOYACI/DENİZLİ, (DHA)
Denizli Valiliği’ne geçen yıl 1 Haziran’da Erzurum Valiliği’nden atanan Ahmet Altıparmak, bir yıl görev yaptıktan sonra Valiler Kararnamesi’yle Merkez Valiliği görevine atandı.

Vali Ahmet Altıparmak, 15 Temmuz darbe girişimi gecesi Denizli’den Ankara’ya havayoluyla 550 komandonun gönderilmesini Çardak Havaalanı’nda gerekli önlemleri alıp, havaalanının ve ilçenin elektriklerini kestirip, Kayseri’den gelen iki askeri kargo uçağının piste inmesini engellemişti.

Eğitimde Değerler Projesi ile öğrencilerin değerlerle yetişmesi, her okula öğrencilerin vizyonlarını genişletmeleri için kütüphanelerin zenginleştirilmesi, Karahayıt’ta termal sağlık turizminin geliştirilmesi, Ahmet Nazif Zorlu İhtisas Organize Sanayi Bölgesi, Makine İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin kurulması konusunda önemli çalışmalar yapan Vali Altıparmak, mesire alanlarının kirletilmesinin önüne geçmek için de kurumları sık sık uyarıyordu.

Görevlerin ve makamların insanoğlu için geçici olduğunu söyleyen Vali Altıparmak, kararı saygıyla karşıladığını söyledi. Denizli’de görev yaptığı için kendini şanslı hissettiğini, Denizli’nin üreten, çalışan bir kent olduğunu belirten Vali Altıparmak, “Makamlar, koltuklar insanoğlu için geçici görevler. Devletin Valisiyiz, bu göreve gelirken nasıl karşıladıysak, başka bir göreve gönderilirken de aynı duygular içindeyiz. Alınacak, kırılacak, gücenecek bir şey yok. Devletime 9 yıl boyunca şahsıma Vali olarak hizmet etme şansı verdiği için teşekkür ediyorum. Verilen görevi de saygıyla karşılıyorum” dedi.

Vali Altıparmak, bayram tatilinin ardından Denizli’ye dönüp bir süre kalarak veda ziyaretleri yapacak.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
25 Temmuz 2024 Perşembe 25 39Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
26 Temmuz 2024 Cuma 24 36Parçalı Bulutlu
27 Temmuz 2024 Cumartesi 22 36Sıcak
28 Temmuz 2024 Pazar 22 38Sıcak
29 Temmuz 2024 Pazartesi 25 39Sıcak