REKLAMI GEÇ

Denizli’de bir eve kaya parçası düştü

Denizli’de bir eve kaya parçası düştü

Denizli’nin Honaz ilçesinde bir taş ocağının da bulunduğu dağlık alandan yuvarlanan yaklaşık 3 tonluk kaya parçası, düştüğü evde hasara neden oldu.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 4 Haziran 2024 Salı, 12:30

Aşağıdağdere Mahallesi’nde Yüksel Dalkılıç’a ait eve, mahallenin üst bölümünde yer alan taş ocağı bölgesinden kopan kaya parçası düştü.

Tarım aletlerinin bulunduğu depo bölümünün çatısına düşen kaya parçası, evde hasar oluşturdu.

Olay sırasında evde kimsenin bulunmamazı olası bir faciayı önledi.

Mahalle Muhtarı Murat Efe, gazetecilere yaptığı açıklamada, mahallenin üzerine yıllardır taş yağdığını söyledi.

Taş ocağı nedeniyle mahalle halkının can ve mal güvenliğinin kalmadığını dile getiren Efe, “Kaya parçası vatandaşımızın evine girdi, Allah’tan evde ailesi yokmuş şehir merkezine ailesinin yanına gitmiş. Bu kaçıncı oldu artık. Bu olay daha önceleri defalarca tekrarlandı. Biz buradaki taş ocağının faaliyetinin durdurulmasını istiyoruz. Burada bir vatandaşa zarar gelseydi ne olacaktı? Yetkili birimler o zaman mı harekete geçecekti? Adamın evi mahvoldu. Biz sadece can kaybı olmamasına seviniyoruz. Yıllardır bu taş ocağından şikayetçiyiz, mahkemelere gittik kaç kere artık bıktık. Bu mahallede yaşayan vatandaşların can ve kal güvenliği çok tehlikede. Köyün huzuru kalmadı. 2024 yılında biz hala bu taş ocağıyla uğraşıyoruz.” dedi.

Evine taş düşen Yüksel Dalkılıç ise, yetkilileri taş ocağına önlem alınması konusunda göreve davet ederek şöyle konuştu:

“Taşın büyüklüğünü gördünüz. En az üç tonluk bir taş yukarıdan 150 metreden düştüğünde ne olur? Herhalde bir 300 ton olur. Çatıyı delmiş ve içerideki çapa motorunu parçalamış. Aynı zamanda evin 80 santimetrelik taş duvarına da zarar verdi. Böyle bir hoyrat ve düzensiz çalışma olamaz.”

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
20 Haziran 2024 Perşembe 25 41Mevzi Sağanak Yağışlı
21 Haziran 2024 Cuma 23 42Sıcak
22 Haziran 2024 Cumartesi 24 41Sıcak
23 Haziran 2024 Pazar 25 43Sıcak
24 Haziran 2024 Pazartesi 26 44Sıcak