REKLAMI GEÇ

Elektriği AYDEM veriyor

Elektriği AYDEM veriyor

Denizli, Aydın ve Muğla’da artık elektriği, Bereket Enerji’ye bağlı olan AYDEM dağıtmaya başladı.

/ DENİZLİHABER / 19 Ağustos 2008 Salı, 00:00

Bereket Enerji’ye bağlı AYDEM Elektrik Dağıtım A.Ş., Denizli, Aydın ve Muğla’da elektrik dağıtımına başladı.

Denizli, Aydın ve Muğla illerinden oluşan elektrik dağıtım bölgesinin işletme hakları 91/2325 sayılı Bakanlar Kurulu kararı gereği ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, TEDAŞ, TETAŞ ve EÜAŞ ile imzalanan sözleşmelere uygun olarak, 15 Ağustos 2008 tarihinde, özel sektördeki ilk dağıtım lisansı sahibi olan Aydem Elektrik Dağıtım A.Ş.’ye devredildi.

Sözleşmelere göre bölgedeki dağıtım tesislerinin işletme hakları şirkete devredildi.

‘İşçilerin tamamı şirkete geçti’

Bereket Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Ceyhan Saldanlı, halen faaliyetleri yürüten memurlardan dileyenlerin, işçilerin ise tamamının şirkete geçtiğini söyledi. Saldanlı, “Bizimle beraber çalışmayı isteyen personel için çalışma koşullarını iyileştiren bir paket hazırladık” dedi.

‘Elektrik satış fiyatını EPDK tespit ediyor’

AYDEM Elektrik Dağıtım A.Ş.’nın bütün faaliyetlerini Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu tarafından tespit edilen düzenlemelere ve ilgili mevzuata göre sürdüreceğini ifade eden Saldanlı, “Buna göre elektrik satış fiyatı da EPDK tarafından tespit edilmektedir ve ülke genelinde aynı tarife uygulanmaktadır. Şirketin elektrik fiyatlarının belirlenmesine ilişkin bir yetkisi bulunmamaktadır” diye konuştu.

Tahsilat yükümlülüğünün de AYDEM’e ait olduğunu dile getiren Saldanlı, “Devir tarihinden önceki tüketimlere ilişkin tahsilatı yapmak da şirketin sorumluluğundadır. Bu kapsamda, devirden sonraki ilk 1-1,5 aylık dönemde kesilen faturalar TEDAŞ adına AYDEM tarafından kesilecek ve tahsilât TEDAŞ’a aktarılacak” dedi. 

AYDEM Elektrik Dağıtım A.Ş.’nin iki büyük ortağı bulunuyor. Ortaklar; Ceyhan Saldanlı ve Ali Yağlı elektrik mühendisi. Her ikisi de İTÜ’den mezun olan ortaklar, aynı zamanda Bereket Enerji Grubu’nun da büyük ortakları. Bereket Enerji, Türkiye’nin ilk özel hidroelektrik santrallerini kuran ve halen 10’dan fazla hidroelektrik santral işleten bir şirket.

AYDEM Elektrik Dağıtım A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ceyhan Saldanlı, Çarşamba günü yapacağı basın toplantısında, şirketin çalışmaları hakkında bilgi verecek.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
16 Temmuz 2024 Salı 24 39Sıcak
17 Temmuz 2024 Çarşamba 26 40Sıcak
18 Temmuz 2024 Perşembe 25 40Sıcak
19 Temmuz 2024 Cuma 26 41Sıcak
20 Temmuz 2024 Cumartesi 25 42Sıcak