REKLAMI GEÇ

Emeklilerden bayram ikramiyesine zam isteği

Emeklilerden bayram ikramiyesine zam isteği

Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklanan enflasyon verilerine tepki gösteren emekliler adına açıklama yapan Tüm Emeklilerin Sendikası Denizli Şube Başkanı Mesdan Yıldırım; “Biz enflasyonu pazarda, markette farklı hissediyoruz. Gerçek enflasyon açıklanan rakamın çok üstünde” dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 7 Haziran 2024 Cuma, 14:32

Tüm Emeklilerin Sendikası Denizli Şube Başkanı Mesdan Yıldırım, basın açıklamasında bulundu. Alanlarda, meydanlarda, stantlarda hep var olduklarını belirten Başkan Yıldırım; “31 Mart Seçimlerinde iktidara sarı kart gösterdik, yine uyarımız dikkate alınmadı. 25 Mayıs’ta 8 bölgede ‘Açlığa ve Sefalete Hayır mitingi’ yaptık, 26 Mayıs’ta Ankara Tandoğan Meydanı’nda yapılan emekli mitingine destek verdik yine yetmedi. TÜİK 5 aylık enflasyon farkını yüzde 22,72 hesaplamış, gerçek mi? Elbette değil. Mayıs ayı enflasyon oranını iktidarın öngörüsü doğrultusunda yüzde 75,45 olarak açıkladı. Çünkü iktidar Temmuz ayı maaş artışlarını düşük tutmak için enflasyon rakamının hedeflenen düzeyde olmasını istiyor. Biz enflasyonu pazarda, markette farklı hissediyoruz. Gerçek enflasyon açıklanan rakamın çok üstünde. Halkın alım gücü her gün düşüyor, temel ihtiyaçlarını bile karşılayamıyor. İktidara soruyoruz. Gerçek enflasyon, yaşamsal kayıplarımız nedir? İnsanca yaşam standardı nedir?” dedi.

“BAYRAM İKRAMİYELERİ ASGARİ ÜCRET DÜZEYİNDE OLMALI”

Emeklilerin taleplerini sıralayan Başkan Yıldırım; “Bugün emeklilerin kayıplarının karşılanması ve insanca yaşayabilmesi için; en düşük emekli maaşı en düşük memur maaşına eşitlenmelidir. Memurlara verilen seyyanen ödeme bütün emeklilere verilmelidir. Gelen bayram, emekli sözde değil, gerçek bayramı yaşamak istiyor, bayram ikramiyeleri en az asgari ücret düzeyinde olmalı ve yılda 4 defa verilmelidir. Sağlığa erişim kolay olmalı, alınan her türlü katkı payları iptal edilmelidir. İktidar nasıl olsa 4 yıl seçim yok, istediğim zammı yaparım, tasarruf paketi uyguluyorum, sabredin derim, halkı böyle uyuturum gafletine düşmesin, emekliler açlık sınırının altında ücretle yaşam mücadelesi veriyor. Bu yaz iktidar için hiçte öyle kolay geçmez, daha da sıcak geçer. Bizler aç olarak nasıl uykuya hasretsek, ülkeyi yönetenlerde tok olarak uykuya hasret kalırlar” diye konuştu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
14 Haziran 2024 Cuma 26 43Sıcak
15 Haziran 2024 Cumartesi 20 36Sıcak
16 Haziran 2024 Pazar 19 38Sıcak
17 Haziran 2024 Pazartesi 21 38Sıcak
18 Haziran 2024 Salı 22 40Sıcak