İpek: Kadınlar üretecek, satacak, kazanacak - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

İpek: Kadınlar üretecek, satacak, kazanacak

İpek: Kadınlar üretecek, satacak, kazanacak

MHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ali İpek, göreve geldiklerinde evlerinde sürekli dizi izlemeye mahkum edilen kadınların da üretime katılmaları için hazırladıkları projeleri hayata geçireceklerini söyledi. İpek, Çal gezisinde projelerini soran kadınlara, “Size verilecek özel eğitimler ile birlikte, özel kermes ve pazar yerleri hazırlayarak, kendi ürettiklerinizi satma imkanı tanıyacağız” dedi.

/ DENİZLİHABER / 27 Şubat 2014 Perşembe, 14:37

Çal ilçesini ve köylerini ziyaret eden MHP Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ali İpek, Çal’ın hak ettiği hizmeti bugüne kadar alamadığını söyledi. MHP Çal Belediye Başkan Adayı Fethi Akcan ile birlikte ilçe ve köy ziyaretlerini gerçekleştiren MHP Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ali İpek, buralarda yaptığı konuşmalarında Çal’ı bölgenin önemli ilçelerinden biri haline getirecek projelere sahip olduklarını söyledi.

ic-1

Su sorununu çözeceklerine dikkat çeken İpek, “Vizyon kentin halkına pis su içirmek revamı” dedi. İpek, “Köy yolları çamur deryası olmuş. Bu köyler vizyon kentin köyleri değil midir? Yazıktır bu millete çektirilen çilelere. İçme suyu sorunu yıllardır çözülememiş. İktidarda yetkin var. Belediye de senin partinden, bu halka mikrop dolu, fosseptik suyu karışmış su içirmek günahtır, ayıptır. Bunları da yapmak hizmet değil, reklam değil, senin asli görevindir. Sen bunları dahi yapamıyorsan bu halkın önüne oy isteyeme hangi yüzle geleceksin. Sadece Çal böyle değil. Bekilli de, Baklan da böyle. Çal ilçemiz Denizli’nin en önemli ve büyük ilçelerinden birisi. Buraları hizmetten mahrum bırakırsan, bu halkta sandıkta sana cevabını verir. Çal bağlarında üretilen ürünler para etmiyor. Bu çiftçiye hizmet götürmüyorsun bari ekmeği ile oynama. Ürettiği üründen ettiği masrafı bile alamayan Çallılar kredi, ipotek altında. Eskiden Çal pazarı olurdu. Ege Bölgesi’nden buraya alışverişe gelinirdi. Şimdi iktidar Çal’ın yolunu unutmuş. Hizmeti bırak selam vermeye bile gelemiyor. Suçunu biliyor. Merak etmeyin, bizler asli görevlerimizi yerine getireceğiz. Sizlerin sorunlarını MHP belediyeciliği ile çözeceğiz. Ama reklam etmeyeceğiz. Sizin ürünlerinizi tekrar dünya piyasasında çıkarıp, Çal Pazarı’nı dünyaya açacağız. Şimdi teknoloji gelişti bunlar hayal değil. Sizlerin desteği ile bizlere yetki verin gerçek hizmeti yaşayarak birlikte gerçekleştirelim” dedi.

ic-2

KADINLARDAN İPEK’E TAM DESTEK
MHP Büyükşehir Adayı Ali İpek’e, seçim çalışmaları kapsamında gittiği ilçe ve köylerde kendisine en çok kadınlar için hazırladığı projeler hakkında soru geliyor. Kadın seçmenlerin yolunu çevirdiği İpek, geçtiğimiz günlerde açıkladığı kültür evleri ve kadınlar için özel olarak verilecek eğitim çalışmaları projeleri hakkında gelen soruları yanıtlarken, “Bugüne kadar sizlere verilen hangi söz yerine getirildi. Biz size yapamayacağımız hiçbir sözü vermedik, vermeyiz. Evlerinize daha çok katkı sağlayabileceğiniz, sosyal yönlerinizi, el becerilerinizi daha çok ön plana çıkartabileceğiniz, yeteneklerinizi sergileyebileceğiniz her türlü imkanı size sağlayacağız. Sizlere verilecek özel eğitimler ile birlikte, özel kermes ve Pazar yerleri hazırlayarak, kendi ürettiklerinizi satma imkanı tanıyacağız” dedi.
Çal ziyareti sırasında karşılaştığı kadınlar, MHP Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Ali İpek’e dert yanarak, “Bizlere her geldiklerinde çeşitli sözler veriyorlar. Sonra da bir daha gelmiyorlar. Size güveniyoruz. Evimizin ekonomisine katkı sağlamak için elimizden geleni yapsak da her türlü engelle baş başa bırakılıyoruz. Kimse bizim çektiklerimizi görmüyor, duymuyor. Sizin bu projeniz, bizim evlerimize çok büyük bir ek gelir kapısı olacak” şeklinde konuştular.

ic-3

DİZİKOLİK OLMAKTAN KURTULACAKSINIZ!
İpek, köylerde ve ilçelerde insanların boş vakitlerini değerlendirebilecekleri alanlar olmadığını ifade ederek, “Evlere kapanıp bütün dizileri seyretmek anti sosyalliğimizi arttırıyor. Komşu ilişkilerimiz bile bizim çocukluk dönemlerimizde yaşadığımız komşuluk ilişkilerinden çok farklı. İnsanların sosyalliğini arttıracak her türlü çalışmayı yapacağız. Bunun için hazırladığımız projeler kapsamında köylerimizde çok daha huzurlu, mutlu, güler yüzlü insanlar göreceğiz. Denizli kent merkezinde olup da ilçelerimizde olmayan her ne varsa bundan sonra ilçelerimizde olacak. İlçelerde yaşayan vatandaşlarımız, kent merkezine gelerek ihtiyaçlarını karşılamak zorunda kalmayacak” dedi. İpek, yaşam standartları yüksek olan her yerin daha üretken, daha dinç, daha verimli çalıştığını ifade ederek, “Avrupa standartlarında ilçelerimiz köylerimiz olacak. Bunu da yapacak güç bizde var. El birliği ile, sizin vereceğiniz destek ile bunu başaracağız” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Belediye Başkanı

Osman ZOLAN

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı

_

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
3 Aralık 2020 Perşembe 5 17Parçalı Bulutlu
4 Aralık 2020 Cuma 6 17Parçalı Bulutlu
5 Aralık 2020 Cumartesi 6 16Parçalı Bulutlu
6 Aralık 2020 Pazar 6 15Parçalı Bulutlu
7 Aralık 2020 Pazartesi 8 15Sağanak Yağışlı

Genel Sekreter

Mustafa ÜNAL

Denizli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter

_

Denizli Harita

denizli-side

http://adres.denizli.bel.tr/

Büyükşehir Rehber

Adres Denizli Büyükşehir Belediyesi, Altıntop Mah. Lise Cad. No:2 PK:20100
Tel: +90 (258) 280 20 20
Tel: +90 (258) 265 21 37
Sms: +90 (258) 265 21 37
Fax: +90 (258) 280 29 99
Mail: denizli@denizli.bel.tr

http://denizli.bel.tr/

/denizlibuyuksehirbld

_

Büyükşehir İlçe İrtibat

ACIPAYAM - 0541-612 33 38

SERİNHİSAR - 0541-672 70 64

KALE VE BEYAĞAÇ - 0541-612 33 44

TAVAS - 0549-541 23 30

SARAYKÖY VE BABADAĞ - 0533-667 39 41

BULDAN - 0541-672 70 16

ÇİVRİL VE BAKLAN - 0533-733 25 73 0549-744 58 82

ÇAL VE BEKİLLİ - 0549- 747 33 58

BOZKURT VE ÇARDAK - 0549-541 23 26

_