REKLAMI GEÇ

İtfaiye Teşkilatı 302 yaşında

İtfaiye Teşkilatı 302 yaşında

İtfaiye Teşkilatı’nın 302. yıldönümü kutlanıyor. 15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı’nda gerçekleştirilen törende konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli itfaiyenin personel sayısı bakımından birinci, makine ve teçhizat bakımından da Türkiye ikincisi olduğunu söyledi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 26 Eylül 2016 Pazartesi, 12:15

İtfaiye Teşkilatı’nın 302. kuruluş yıldönümü nedeniyle 15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı’nda tören düzenlendi. Törene Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, daire başkanları ve itfaiyeciler katıldı.

itfaiye-haftasi-kutlama-2

Atatürk Anıtı’na çelenk sunulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın söylenmesiyle başlayan törende konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, itfaiyenin önemini ve geldiği aşamayı anlattı.

itfaiye-haftasi-kutlama-3

“Temennimiz itfaiyecinin bulunduğu binadan hiç çıkmaması, araçlarını hareket ettirmemesi” diyen Başan Zolan, imdat dendiğinde ise tüm imkanları seferber ettiklerini söyledi.

itfaiye-haftasi-kutlama-4

“DENİZLİ İTFAİYE BİR NUMARA”
Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı’nın örnek bir teşkilat olduğunu belirten Başkan Zolan, “Personeli, araç ve gereçleri, uyguladığı sistemiyle parmakla gösterilen bir teşkilat. Denizli itfaiyesi, nüfus başına düşen personel sayısıyla Türkiye birincisi. 52 istasyonda 553 personelimiz ile halkın can ve mal güvenliğini sağlamak için çaba gösteriyoruz. Araç ve gereçleriyle de İstanbul’un ardından 2. sırada yer alıyoruz. Bu rakamlar, insanın can ve mal güvenliğine verdiğimiz önemi gösteriyor” dedi.

itfaiye-haftasi-kutlama-6

“İNSAN YAŞAMI BİRİNCİ ÖNCELİĞİMİZ”
Bir canın bedelinin hiçbir şey ile ölçülemeyeceğini ifade eden Başkan Zolan, “1 canın bedeli 100 itfaiye aracıyla değişilmez. 1 can için 10 istasyon daha açabiliriz. İtfaiyenin hizmet erleri, insan yaşamı için gece gündüz demeden çalışıyor. Hepsine teşekkür ediyorum” dedi.

itfaiye-haftasi-kutlama-5

“EĞİTİMİ ÖNEMSİYORUZ”
Büyükşehir Belediyesi olarak hem personel, hem de vatandaşların afetlere karşı eğitimlerini önemsediklerini dile getiren Başkan Zolan, “Daha önce kurduğumuz trafik eğitim pisti faaliyetlerini sürdürüyor. Şimdi de afetlere karşı eğitim için çalışma Yaptık. İlkokul 4. sınıf öğrencilerinin yangınlara ve afetlere karşı eğitim verileceği, bilinçlendirileceği tesisi açıyoruz” dedi.

itfaiye-haftasi-kutlama-7

STANTLAR GEZİLDİ, BİLGİ ALINDI
Konuşmanın ardından Başkan Zolan ve beraberindekiler kurulan stantları gezdi, ilgililerden yapılan çalışmalar ve kullanılan malzemelere ilişkin bilgiler aldı. İtfaiye Daire Başkanlığı yetkilileri, 2015 yılında 3.849 yangına müdahale edildiğini, 360 trafik kazası, 690 da çeşitli kazalarda kurtarma faaliyeti yürüttükleri bilgilerini verdi.

itfaiye-haftasi-kutlama-8

TATBİKAT NEFES KESTİ
Etkinliğin son bölümünde itfaiye erleri, kaza yapan bir araçta kurtarma tatbikatı gerçekleştirdi. Vatandaşların ve etkinliğe katılan öğrencilerin ilgiyle izlendiği tatbikatta, kırım araçları kullanılarak, kazazede güvenli bir şekilde otomobilden çıkarıldı ve sağlık ekiplerine teslim edildi.

itfaiye-haftasi-kutlama-9

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
23 Temmuz 2024 Salı 28 42Sıcak
24 Temmuz 2024 Çarşamba 25 39Sıcak
25 Temmuz 2024 Perşembe 24 39Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
26 Temmuz 2024 Cuma 24 37Sıcak
27 Temmuz 2024 Cumartesi 21 35Sıcak