REKLAMI GEÇ

İZDES çalışmaları masaya yatırıldı

İZDES çalışmaları masaya yatırıldı

İçişleri Bakanlığı tarafından başlatılan vatandaş odaklı çalışmalar kapsamında kurumlar arasında koordinasyonun artırılmasına yönelik planlanan izleme değerlendirme sistemi (İZDES) toplantısı gerçekleştirildi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 7 Aralık 2018 Cuma, 09:36

Valilik’te düzenlenen toplantıya Vali Hasan Karahan, Vali Yardımcısı Kemal İnan, Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, İl Jandarma Komutanı Albay Metin Düz, ile valilik birim amirleri ile İZDES heyeti katıldı.


İZDES çalışma heyetinin başkanlığını yapan Vali Ulvi Saran, İZDES ile ilgili bilgi verdi. İZDES projesinin İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı iken 81 ilde uyguladığı bir proje olduğunu anlatan Vali Saran, ”Bu projeyle hem maliyetler azalacak, hem illerde zayıf görünen hususlar güçlendirilecek hem de bakanlık stratejimize tüm illerin uyumu sağlanacak” dedi.


İzleme ve değerlendirme sisteminin konusunun insan odaklı ve vatandaş memnuniyetini esas alan bir hizmet olduğunu dile getiren Vali Saran, “Bakanlığımız ve bağlı kuruluşlarının taşra teşkilatlarının fiziki ve beşeri durumları, iş, işlem ve faaliyetlerinin yerinde izlenmesi, değerlendirilmesi ve bunlara yönelik, güncel, dinamik ve bilgi teknolojisine dayalı bir izleme değerlendirme sistemi oluşturulması esas alınmıştır. Amaç, Bakanlığımız ve bağlı kuruluşlarının taşra teşkilatlarındaki faaliyetlerinin, Bakanlığımız vizyonu, strateji ve politikaları ile stratejik planda yer alan amaç ve hedefler doğrultusunda yürütülüp yürütülmediğinin tespit edilmesi, bu çerçevede güçlü bir izleme değerlendirme sistemi kurarak, taşra teşkilatları ile koordinasyon kanallarının etkinleştirilmesi” dedi.


Toplantı sonrası İZDES çalışma heyeti Valilik birimlerini gezerek birimlerin çalışmalarını yerinde inceleyip bilgi aldılar.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
19 Temmuz 2024 Cuma 27 40Sıcak
20 Temmuz 2024 Cumartesi 26 40Sıcak
21 Temmuz 2024 Pazar 27 41Sıcak
22 Temmuz 2024 Pazartesi 27 41Sıcak
23 Temmuz 2024 Salı 26 39Sıcak