REKLAMI GEÇ

Kadın Meclisi, STK temsilcileriyle buluştu

Kadın Meclisi, STK temsilcileriyle buluştu

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi, Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında Denizli’de kadınlara yönelik faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşu (STK) temsilcileri ile bir araya geldi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 9 Mart 2020 Pazartesi, 13:19

8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısı ile hafta boyunca çeşitli etkinlikler düzenleyen Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi, Denizli’de kadınlara yönelik faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile bir araya geldi.

Çamlık Beyaz Kafe’de düzenlenen programa Kent Konseyi Genel Sekreteri Baran Akın, Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Bilsen Özen, Kent Konseyi Kadın Meclisi üyeleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve muhtarlar katıldı.

Kadın Meclisi Başkanı Özen, Denizli’nin sivil toplum kuruluşları açısından çok şanslı bir il olduğunu ifade ederek, “Hepimiz elbirliğiyle çalışıyoruz. Bize kadın olarak büyük bir görev düşüyor. Çocuklarımızı, gençlerimi daha çok eğitmeli, daha ileriye gitmeliyiz. Atamızın dediği gibi ‘Ey kahraman Türk kadını, sen yerde sürünmeye değil, omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın.’ Biz bunu hep birlikte başaracağımıza inanıyoruz” diye konuştu.

“EL ELE, GÖNÜL GÖNÜLE YÜRÜYELİM”
Özen konuşmasına şöyle devam etti: “Biz kentiz, biz sizi kucaklamak için buradayız. Her zaman yüreğimiz sizlere açık. Kent Konseyi çatısı altında hep beraber, el ele, gönül gönüle yürüyelim. Yeter ki aydınlanalım, bilgilenelim. Çünkü cehalet en büyük kötülüktür. Denizlimizin ve kadınlarımızın sesi duyulsun istiyoruz.”

Kadın Meclisi Başkanı Özen’in konuşmasının ardından, toplantıya katılan dernek ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri de söz alarak, görüşlerini paylaştı.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
18 Haziran 2024 Salı 24 41Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
19 Haziran 2024 Çarşamba 25 41Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
20 Haziran 2024 Perşembe 24 42Sıcak
21 Haziran 2024 Cuma 23 41Sıcak
22 Haziran 2024 Cumartesi 24 40Sıcak