REKLAMI GEÇ

Kadın Meclisi’nden tiyatro oyunu

Kadın Meclisi’nden tiyatro oyunu

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında sahneye koyulan “Kesit” adlı oyun yoğun ilgi gördü.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 10 Mart 2015 Salı, 14:58

‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel çeşitli aktiviteler düzenleyen Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi ” Kesit” adlı tek perdelik oyunla bu özel günü taçlandırdı.
İlginin yoğun olduğu etkinlikte, Kent Konseyi Başkanı ve Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi Başkan Vekili Ali Değirmenci ve Kadın Meclisi Başkanı Bilsen Özen de izleyiciler arasında yer aldı.
Birim Ömer Erol tarafından kaleme alınan ve yönetmenliği üstlenilen ” Kesit” adlı tek perdelik oyun Çatalçeşme Oda Tiyatrosu’nda sahnelendi. Tiyatro sanatçısı Merve Engin’in performansı ise izleyenlerden büyük beğeni aldı.

Oyunda geçimini figüranlık ve palyaçoluk gibi günlük işlerden karşılayan Gizem tiyatroya olan aşkının ümitsizleştiği noktada Kesit adlı oyun için başrol teklifi alır. Canlandıracağı karaktere olan yakınlığı onu anılarına, aile ve aşk hayatına doğru bir yolculuğa götürür. Evi ile sahne arasındaki yolculuğunda Gizem; Semra karakterinin yaşadıklarını çözümlerken, günlük yaşamımızda göz yumduğumuz durumlara, insani değerlere değinerek kendinin ve kadının dünya üzerindeki konumuyla yüzleşmemize neden oluyor.

İzleyenlerin ayakta alkışladığı oyun sonrası Tiyatro sanatçısı Merve Engin’e Kadın Meclisi Başkanı Bilsen Özen çiçek takdim etti ve teşekkür etti.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
22 Temmuz 2024 Pazartesi 27 42Sıcak
23 Temmuz 2024 Salı 27 42Sıcak
24 Temmuz 2024 Çarşamba 26 40Sıcak
25 Temmuz 2024 Perşembe 25 39Sıcak
26 Temmuz 2024 Cuma 25 38Sıcak