REKLAMI GEÇ

Kadınlara psikolojik ve hukuksal destek

Kadınlara psikolojik ve hukuksal destek

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi’nin girişimleriyle kurulan Kadın Danışma Merkezi, ihtiyaçları doğrultusunda kadınlara psikolojik ve hukuksal konularda danışmanlık hizmeti veriyor.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 16 Şubat 2015 Pazartesi, 14:09

Kadın Danışma Merkezi’nin Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi binasında gerçekleştirilen eğitime, Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Bilsen Özen, Psikolog Ahmet Oktay Taştekin ve davetliler katıldı.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Özen, merkezde, sorunu olan kadınlara hukuksal ve psikolojik destek verildiğini ifade ederek, kadınların her türlü sorununda yanında olacaklarını ve çözümü için birlikte hareket edeceklerini söyledi. Kadın Danışma Merkezi’ne başvuran kadınlarla olan konuşmaların ve kişisel bilgilerin kesinlikle gizli tutulduğuna dikkati çeken Özen, “Merkezimizde psikolojik destek, kadına yönelik şiddetin ortadan kaldırılması, kadının korunması, desteklenmesi, güçlendirilmesi ve her türlü ayrımcılığa uğrayan kadınlara danışmanlık hizmeti ve hukuksal danışmanlık hizmeti verilebiliyor” dedi.

GÖNÜLLÜ PSİKOLOG VE AVUKATLAR
Kadın Danışma Merkezi’ne başvurmak isteyen kadınların Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi binasına gelebileceğini işaret eden Kadın Meclis Başkanı Özen, bundan sonra devreye gönüllü psikolog ve avukatların devreye gireceğini ifade etti. Kent Konseyi Kadın Meclisi bünyesinde bulunan gönüllü avukatların kadınlara danışmanlık hizmeti verip ihtiyaca göre yol göstereceğini anlatan Özen, hizmetin tamamen ücretsiz olduğuna dikkati çekti. Açıklamanın ardından Psikolog Ahmet Oktay Taştekin tarafından kadınlara, evlilikte eşler arası iletişim konulu bir seminer verildi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
17 Temmuz 2024 Çarşamba 25 38Sıcak
18 Temmuz 2024 Perşembe 25 41Sıcak
19 Temmuz 2024 Cuma 26 40Sıcak
20 Temmuz 2024 Cumartesi 26 41Sıcak
21 Temmuz 2024 Pazar 27 42Sıcak