REKLAMI GEÇ

“Karakolları ziyaret edin”

“Karakolları ziyaret edin”

Jandarma Teşkilatı’nın 169. yıldönümü kutlamalarında konuşan Vali Erkmen, vatandaşlara, ‘Karakolları ziyaret edin’ çağrısında bulundu. Erkmen, bu ziyaretlerin, güvenlik güçleri için moral kaynağı olacağını söyledi.

/ DENİZLİHABER / 17 Haziran 2008 Salı, 00:00

Jandarma Teşkilatı’nın kuruluşunun 169. yıldönümü, İl Jandarma Komutanlığı’nda düzenlenen törenle kutlandı. İl protokolü ile, şehit aileleri, gaziler, askeri personel ve davetlilerin katıldığı törende konuşan, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Cemal Temizöz, Jandarma Teşkilatı’nın tarihi hakkında bilgi verdi. Temizöz, Jandarma Teşkilatı’nın, ülkenin huzur ve güvenliğini sağlamak için her zaman üzerine düşen görevi yaptığı ve bu görevi yerine getirmeye devam edeceğini söyledi.

Jandarma Teşkilatı’nın, 169 yıldır ülkenin güvenliğinin sağlanması konusunda,büyük bir özveri ile üzerine düşen görevi yaptığını belirten Vali Erkmen ise vatandaşlara, ‘Karakolları ziyaret edin’ çağrısında bulundu. ‘Karakollar, suçsuz insanlar için korku değil, güven yeridir’ diyen Erkmen, “Bizlerin güvenliği için çalışan güvenlik kuruluşlarımızı ziyaret ediniz. Sizlerin yapacağı bu ziyaretler, onlar için bir moral kaynağı olacak ve çalışma azimlerini daha da arttıracaktır” diye konuştu.

Konuşmaların ardından resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren ilköğretim okulu öğrencilerine ödüllerini Vali Erkmen ve diğer protokol üyeleri tarafından verildi. Daha sonra Kont ve Köpük isimli köpekler, uyuşturucuları saklandıkları yerden bulma tatbikatı yaptılar ve uyuşturucuları saklandıkları yerlerde buldular. Tabanca ve tüfek atışlarında dereceye giren subay ve erler, ödüllendirildi. Ardından Vali Erkmen ve protokol üyeleri, Jandarma Teşkilatı’nın kullandığı teknolojik aletlerin ve operasyonlarda ele geçirilen malzemelerin tanıtıldığı sergiyi gezdiler ve bilgi aldılar. Kutlamalar İl Jandarma Komutanlığı bahçesinde verilen kokteylle sona erdi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
15 Temmuz 2024 Pazartesi 24 38Sıcak
16 Temmuz 2024 Salı 23 40Sıcak
17 Temmuz 2024 Çarşamba 26 40Sıcak
18 Temmuz 2024 Perşembe 26 41Sıcak
19 Temmuz 2024 Cuma 26 42Sıcak