REKLAMI GEÇ

Nalçacı Ailesi’nden devlet büyüklerine: Oğlumuzu kurtarın

Nalçacı Ailesi’nden devlet büyüklerine: Oğlumuzu kurtarın

Denizlili işadamı Halil Nalçacı, büyük umutlarla Özbekistan’a gitti, kendi işini de kurdu. Ancak “yabancı para bulundurmak” iddiasıyla 15 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Sekiz yıldır cezaevinde olan ve kemik veremine yakalanan Nalçacı’nın ailesi, devlet büyüklerine “oğlumuzu kurtarın” diye seslendi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 22 Kasım 2014 Cumartesi, 10:55

İşadamının kardeşi Ahmet Nalçacı, sekiz yıldır Özbekistan’da cezaevinde bulunan ağabeyinin ağır hasta olduğunu, yakalandığı kemik veremi hastalığının onu günden güne erittiğini ve daha iyi şartlarda tedavi edilmesi için Türkiye’ye getirilmesini istediklerini söyledi.

Hastalığı nedeniyle ağabeyinin bir hastaneye kaldırıldığını anlatan Ahmet Nalçacı, onun kurtarılması için bugüne kadar çalmadık kapı bırakmadıklarını, yeni bur umutla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu, Dışişleri ve Adalet bakanlıkları ile Anayasa Mahkemesi’ne mektup yazdığını ifade etti.

Ağabeyinin hastalığının giderek ilerlediğini belirten Nalçacı, “Tükendik… Onun Özbek zindanlarından kurtarılmasını, ölmeden Türkiye’ye getirilmesini istiyoruz. Aile olarak yıllardır perişan durumdayız. Devlet büyüklerimiz bize yardımcı olsun” dedi.

DENİZLİLİ İŞADAMINI YAKAN OLAY
1997’de fırın işçisi olarak Özbekistan’a giden Halil Nalçacı zamanla kendi işini kurdu. Sosis zarı ve ameliyat ipliği üretimi yapan firma, Türkiye üzerinden Avrupa’ya ihracat yapmaya başladı. Nalçacı ve arkadaşları, 2006 yılında Taşkent polisinin düzenlediği operasyonda, “yabancı para” bulundurmak iddiasıyla gözaltına alındı. Denizlili işadamı ve arkadaşlarına “ülkede yabancı para ile ticaret yapma yasağına muhalefetten” 15′er yıl hapis cezası verildi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
13 Temmuz 2024 Cumartesi 23 39Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
14 Temmuz 2024 Pazar 24 38Sıcak
15 Temmuz 2024 Pazartesi 24 39Sıcak
16 Temmuz 2024 Salı 25 40Sıcak
17 Temmuz 2024 Çarşamba 25 41Sıcak