REKLAMI GEÇ

Nilüferleriyle ünlü Işıklı Gölü sezonun sezonun ilk ziyaretçilerini ağırlıyor

Nilüferleriyle ünlü Işıklı Gölü sezonun sezonun ilk ziyaretçilerini ağırlıyor

Denizli’de nilüfer çiçekleriyle ünlü Işıklı gölü, eşsiz güzellikleriyle sezonun ilk ziyaretçilerini ağırlıyor.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 5 Haziran 2024 Çarşamba, 09:00

Denizli kent merkezine 120 kilometre uzaklıktaki Çivril ilçesinde bulunan yeşille mavinin buluştuğu Işıklı Gölü, nilüferlerin oluşturduğu görsel güzellikleriyle doğaseverlerin ilgisini çekiyor.

Yapay olarak oluşturulan ve suyu yaz boyu tarımsal sulamada kullanılan yaklaşık 7 bin 300 hektarlık alana sahip Işıklı Gölü, pek çok kuş, balık ve bitki türüne ev sahipliği yapıyor.

Mayıs başından temmuz sununa kadar nilüferlerle kaplanan Işıklı Gölü, bu dönemde yerli ve yabancı turistler tarafından ilgi görüyor.

Eşsiz güzellikleriyle Işıklı Gölü, yaklaşık bir saat süren kayık turlarında ziyaretçilerine görsel şölen sunuyor.

Kayık turlarına katılanlar, sazlıkların arasından ulaşılan nilüferlerin arasında kuş sesleri eşliğinde gezinti yapıyor.

-“Gelmeden çok araştırmıştım ama bu kadarını beklemiyordum”

Işıklı Gölü’de tura katılmak için İzmir’in Bergama ilçesinden gelen Zülal Ağırkaya Dalga, AA muhabirine, nilüferlerin arasında kayıkla dolaşmaktan çok etkilendiklerini belirterek, “Buraya gelir gelmez kayığa bindik. İyi ki gelmişiz, burası çok güzel çok beğendik. Tekne turu çok güzel, nilüferlere bayıldık. Buraya gelmeden çok araştırmıştım ama bu kadarını beklemiyordum. Çok daha güzel bir yermiş. Yaklaşık bir saat süren tekne turunda açan nilüferleri gördük ve kayıkla sazlıkların arasından geçtik. Çok keyifliydi.” dedi.

Erkan Dalga ise bulunduğu ortamda çok mutlu olduğunu ifade ederek, Buraya gelmeyi çok daha önceden planlamıştık, bugün gelebildik. Nilüferlerin açtığı çok güzel bir zamana denk geldik. Rüzgarın esintisiyle kayıkta olmak çok güzel bir ayrıcalık. Herkesin bu mevsimde burayı ziyaret etmesi gerekiyor. Buradaki ortam ve kayıklardakiler gayet ilgili.” ifadelerini kullandı.

 

-“Türkiye’nin her yerinden ziyaretçiler geliyor”

Kayık kaptanı Hüseyin Köseoğlu, 2 Haziranda başlayan sezonda, turlardan bu sene beklentilerinin yüksek olduğunu söyledi.

Hafta içi 1-2 tur harta sonu ise günde 7-8 tur yaptığını belirten Köseoğlu, turla gelen yabancı ziyaretçilerin yanı sıra Türkiye’nin yer yerinden vatandaşları burada ağırladıklarını ifade ederek şöyle konuştu:

“Bu sene ilgi alaka çok güzel. Beklentimizin üzerinde bir ilgi var. Denizli başta olmak üzere Antalya, İzmir, Isparta, Uşak, Burdur gibi çevre illerden de ziyaretçilerimiz geliyor. Turlarımız yaklaşık bir saat sürüyor. Kayıkla suyun üzerinden nilüferlerin bulunduğu alana gidip geliyoruz. Nilüferlerimiz çok güzel, tarla şeklinde bir yerimiz var. Sabah saat 8’de açan nilüfer çiçeklerimiz akşam 5’te kapanıyor. Buranın suları Aydın ovasında sulamada kullanılıyor, sular çekilene kadar turlarımız devam ediyor. Gelen misafirlerimizi memnun bırakmak için elimizden geleni yapıyoruz.”

Yorumlar

Selami   -  Bağlantı 6 Haziran 2024, 10:52

Tekne adam başı 250 tl. Etrafta hicbir tesis yok 4 pvc kabin tuvalet koymuşlar pislikten geçilmiyor. Bir saat DEDIKLERI tür 35 dakikada bitirilitor. Gitmeyen görmeyen çok şey kaçırmış olmaz. Hele acıkır da balıkçı osmana giderseniz bir dayak yemedigi

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
24 Haziran 2024 Pazartesi 26 43Sıcak
25 Haziran 2024 Salı 26 43Sıcak
26 Haziran 2024 Çarşamba 24 42Sıcak
27 Haziran 2024 Perşembe 24 42Sıcak
28 Haziran 2024 Cuma 26 42Sıcak