REKLAMI GEÇ

Oklu’ya plaket

Oklu’ya plaket

Denizli İl Genel Meclisi Temmuz ayı ilk toplantısını Osman Yüceliş Başkanlığı’nda yaptı. Toplantıda, İGM İl Genel Sekreteri Adem Oklu’ya çalışmalarından dolayı plaket verildi.

/ DENİZLİHABER / 2 Temmuz 2008 Çarşamba, 00:00

Denizli İl Genel Meclisi Başkanı Osman Yüceliş, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın yıllığı 20 YTL’ye Müze Kart uygulamasına geçtiğini söyledi. Başkan Yüceliş, “Müze Kart sahipleri bir yıl içerisinde ülkedeki tüm müzeleri gezebilecekler. Bu uygulama ile Pamukkale’de yaşanan sıkıntılar aşılmış olacaktır. Bu uygulamayı her yerde anlatmalıyız BM UNESCO teşkilatı tarafından yapılan denetlemelerde, Dünya Miras Listesi Belgesi’nin tekrar onaylanmasına katkı sağlayan Genel Sekreterimiz Adem Oklu’yu özverili çalışmasından dolayı kutlarız. Kendisini plaketle onurlandırıyoruz” dedi.

Genel Sekreter Adem Oklu, “Çalışmalarımız sonucunda, tartışılan Kocaçukur Bölgesi’nde kısa süre sonra hizmet vereceğiz. 15 gün Kocaçukur Denizlililerle buluşacaktır” diye konuştu.

Denizli İl Genel Meclisi CHP Bekilli Üyesi Mahmut Divarcı’nın Büyük Menderes Nehri’nin kirliği hakkında verdiği soru önergesi kısa süreli tansiyonun yükselmesine yol açtı. Başkan Yüceliş, “Sorunların yanıtlarını bizim vermemiz mümkün değil. Kurumlar farklı. Sizde adı geçen müdürlüklerden alabilirsiniz” diye konuştu.
CHP Bekilli İl Genel Meclisi Üyesi Mahmut Divarcı, “İl Genel Meclisi’mizde kirlilik gündeme getirilmiş ve Aydın, Uşak ve Denizli arasında birlik kurulmuştur. Çevre Müdürlüğü’nün bu konuda bir önlem almış mıdır? Bekilli Toplum Sağlığı Merkezi’nin Çevre İl Müdürlüğü’ne yazdığı yazılara karşı kirletenler hakkında ne gibi işlemler yapılmıştır? İl Genel Meclisimizin içinde yer aldığı Menderes Havzası Birliği’nin bugüne kadar yaptığı çalışmalar nedir? Birliğin nehri kirletenlere hakkında bu güne kadar yaptırım uygulayıp uygulamadığını, birliğin yaptırım gücünün olup olmadığını öğrenmek istiyoruz” diye soru önergesi verdi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
26 Temmuz 2024 Cuma 21 34Parçalı Bulutlu
27 Temmuz 2024 Cumartesi 20 35Sıcak
28 Temmuz 2024 Pazar 22 37Sıcak
29 Temmuz 2024 Pazartesi 25 38Sıcak
30 Temmuz 2024 Salı 25 39Sıcak