REKLAMI GEÇ

Proje tamamlandı

Proje tamamlandı

Temel hedefi Türkiye’nin AB katılım sürecini güçlendirmek ve Çevre Faslı Süreci’nde, su kalitesi sektörüne destek sağlamak olan “Su Sektörü İçin Türkiye’de Kapasite Geliştirme Desteği Projesi” tamamlandı.

/ DENİZLİHABER / 19 Şubat 2010 Cuma, 17:58

Çevre ve Orman Bakanlığı koordinatörlüğünde yürütülen, temel hedefi Türkiye’nin AB katılım sürecini güçlendirmek ve Çevre Faslı Süreci’nde, su kalitesi sektörüne destek sağlamak olan “Su Sektörü İçin Türkiye’de Kapasite Geliştirme Desteği Projesi” kapanış toplantısı Ankara’da yapıldı.

Toplantıya, Çevre ve Orman Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Hasan Zuhuri Sarıkaya, Müsteşar Yardımcısı Sedat Kadıoğlu ve Bakanlık bürokratları, AB Türkiye Delegasyon Başkan Yardımcısı Tibor Varadı ve Proje Konsorsiyumu adına Nick Bosmans, Denizli Valisi Yavuz Erkmen, Aydın Valisi Hüseyin Avni Çoş, Uşak Valisi Özdemir Çakacak, Afyonkarhisar Valisi Haluk İmga, Denizli Belediye Başkanı Nihat Zeybekci, Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Uşak Belediye Başkanı Ali Erdoğan, Denizli Belediye Başkan Yardımcısı Osman Zolan, Dinar Belediye Başkanı Saffet Acar, Denizli İl Çevre ve Orman Müdürlüğü Çevre Yönetimi Şb. Müdür Vekili Murat Vardar ve Çevre Mühendisi Şeyda Yeniköşker katıldı.

Su kalitesinin iyileştirilmesine yönelik “Su Çerçeve Direktifi”, “Tehlikeli Maddeler Direktifi” ve “Kentsel Atık Su Arıtımı Direktifi”ni kapsayan detaylı çalışmaların yapıldığı projenin tamamlanması nedeniyle gerçekleştirilen kapanış toplantısında, proje süresince çalışmaları yürütülen ve Şubat ayı sonu itibariyle sonuçlanacak olan, Büyük Menderes Nehir Havzası Yönetim Planı taslağının sunumu da gerçekleştirildi.

Plan, 23 Şubat 2010 tarihinde Denizli’de düzenlenecek toplantı ile birlik üyelerine tanıtılacak.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
21 Mayıs 2024 Salı 19 34Az Bulutlu
22 Mayıs 2024 Çarşamba 19 35Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
23 Mayıs 2024 Perşembe 18 34Parçalı Bulutlu
24 Mayıs 2024 Cuma 15 28Parçalı Bulutlu
25 Mayıs 2024 Cumartesi 13 28Parçalı Bulutlu