REKLAMI GEÇ

Projenin adresi PAÜ

Projelerle dostluk çalışmasını güçlendirmek için ilimize gelen Alman grup Pamukkale Üniversitesi’ni ziyaret etti. 1996 yılından bu yana sürdürülen dostluğun pekişmesi için Pamukkale Üniversitesi´ne gelen grup, akşam Rektör Ardıç tarafından verilen yemeğe katıldı.

/ DENİZLİHABER / 17 Ekim 2007 Çarşamba, 00:00

1996’dan bu yana sürdürülen proje kapsamında ilimize gelen Alman Grup, PAÜ Rektörü Prof. Ardıç tarafından verilen yemeğe katıldı. Grup, Denizli sanayisine katma değer getirecek proje çalışmaları üzerinde çalışmalar yapıyor. Almanya’nın Fachhochschule Regensburg Makine Mühendisliği Bölümü’nde okuyan 11 kişilik Alman öğrenci grubu, Prof. Ulf Gollub ile birlikte 14 Ekim’de ilimize geldi. Alman grup ve onlara rehberlik eden Türk öğrenciler, PAÜ Sosyal Tesisler’de PAÜ Rektörü Prof. Dr. Fazıl Necdet Ardıç’ın verdiği yemeğe katıldı. Yemekte, PAÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Halil Kumsar, Makine Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof.Dr. Muzaffer Topcu, Endüstri Mühendisliği Bölüm Başkanı Doç.Dr. Aşkıner Güngör’ün yanı sıra, proje danışmanları Yrd. Doç. Dr. Cemal Meran, Prof. Ulf Gollub ile emekli öğretim üyesi Prof.Dr. Mehmet Yüksel de hazır bulundu.

Etkinlikte konuşan PAÜ Rektörü Prof. Dr. Fazıl Necdet Ardıç, iki kurum arasında ilişkilerin başlamasını sağlayan Mühendislik Fakültesi emekli öğretim üyelerinden Prof.Dr. Mehmet Yüksel, ilişkilerin bugüne kadar gelişerek sürdürülmesindeki katkılarından dolayı Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd.Doç.Dr. Cemal Meran ve Prof. Ulf Gollub’a teşekkür ederek başladı. Rektör Prof. Ardıç, bu projeler sayesinde Türk ve Alman öğrencilerin birlikte çalışma şansı yakaladıklarını, bunun her iki taraf öğrencileri için de önemli bir fırsat olduğunu belirtti. Rektör Ardıç geçmişte yapılan ve şu anda yapılmakta olan projelerle Denizli sanayisine de katma değer kazandırılmaya çalışmasının şehrimiz adına bir kazanım olduğunu vurguladı, kardeş üniversite Fachhochschule Regensburg’u tanımak amacıyla Mayıs 2008’de bir ziyaret planladıklarını ifade ederek konuşmasını tamamladı.

Fachhochschule Regensburg öğretim üyesi Prof. Ulf Gollub, PAÜ Rektörü Prof. Ardıç’a dostluğun anısına hediye sunarak “Çinle rekabet etmek için birlikte çalışmaya mecburuz. Bu projenin uzun yıllardan beri başarı ile süregelmesinden duyduğum memnuniyetimi ifade etmek isterim. Projenin bugünlere kadar sürmesinden ve bugüne kadarki mükemmel organizasyonlarından dolayı başta Dr. Meran’a ve ilişkilerin başlamasını ve gelişmesini sağlayan Prof.Dr. Mehmet Yüksel’e ayrıca teşekkür etmek isterim. Projede 1 Türk 1 Alman kavramını sürekli olarak canlı tutmaya çalışıyoruz. Böylece Türk ve Alman öğrenciler birbirlerini daha iyi tanıma fırsatı buluyor. Çalışmalara verdiği destekten ve bu nazik yemek davetinden dolayı başta sayın Rektör Ardıç olmak üzere Pamukkale üniversitesi mensuplarına teşekkür ederim. Mayıs ayında Rektör Ardıç’ı Regensburg’da ağırlamaktan büyük onur ve mutluluk duyarız.”dedi.

Türkiye ayağının organizatörlüğünü sürdüren Dr. Cemal Meran, bir haftalık çalışma hakkında bilgi verdi. Meran,ilk ziyaretlerinin 1995 yılında gerçekleştirdiklerini ve ekonomi yönünden Denizli’nin sanayisini ve gelişimini incelediklerini belirtti.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
17 Haziran 2024 Pazartesi 23 40Sıcak
18 Haziran 2024 Salı 24 41Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
19 Haziran 2024 Çarşamba 25 41Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
20 Haziran 2024 Perşembe 24 42Sıcak
21 Haziran 2024 Cuma 23 41Sıcak